رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

وزش باد شدید در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

وزش باد شدید در بیرجند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: وزش باد لحظه ای علاوه بر بیربیشترین سرعت وزش باد در بیرجندجند هم اکنون در زهان هم به 59کیلومتر بر ساعت رسیده است.

خانم لطفی افزود: تا پایان هفته وزش باد شدید گاهی خیلی شدید سبب خیزش گرد وخاک، کاهش میزان دید افقی و کاهش کیفیت هوا در منطقه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در نوار مرز شرقی شهرستانهای نهبندان، سربیشه، درمیان، زیرکوه و خوسف طوفان و گردو خاک پیش بینی می شود، گفت: در این مدت در نیمه شرقی و مرکز استان اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل، بروز خسارت همچون شکسته شدن درختان، افزایش غلظت گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، سقوط تابلوها و اجسام از ارتفاع در ساختمانهای در حال ساخت قابل پیش بینی است.

خانم لطفی با بیان اینکه دید افقی هم اکنون در نهبندان به 4هزار رسیده است افزود: دید افقی در حاجی آباد 6هزار، سربیشه 8هزار و بیرجند به 9هزار کاهش یافته است.

کارشناس هواشناسی استان از کاهش دمای هوا تا پایان هفته‌ خبرداد و گفت: کاهش دما امروز محسوس بوده و هوا خنک تر می شود. 

در شبانه روز گذشته سربیشه و زهان با حداقل دمای 23درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و طبس با حداکثر دمای 49درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.

تغییرات دمای مرکز استان در این مدت بین 25و39 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با 5درجه کاهش به 34درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.