رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

وزش باد شدید با بیشینه سرعت 68 کیلومتر بر ساعت - نمایش محتوای خبر

 

 

وزش باد شدید با بیشینه سرعت 68 کیلومتر بر ساعت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: هم اکنون در تمام شهرستانهای وزش باد شدید با بیشینه سرعت 68 کیلومتر بر ساعتخراسان جنوبی، باد شدید و گرد و خاک پدیده غالب است که بیشترین سرعت باد با 68 کیلومتر بر ساعت مربوط به زهان شهرستان زیرکوه، و پس از آن طبس 65 کیلومتر برساعت و بیرجند و فردوس 58 کیلومتر بر ساعت است.
نخعی افزود: به دلیل گرد و خاک شدید ناشی از این وزش باد، هم اکنون دید افقی در بیرجند و طبس به 4 کیلومتر، سربیشه 6 کیلومتر و نهبندان به 7 کیلومتر کاهش یافته است.
وی گفت: وزش باد شدید تا 24 ساعت آینده و همچنین تا پایان هفته در استان ادامه دارد که اوج این پدیده تا فردا در نیمه شرقی استان است و کاهش دید، وقوع خسارت در نوار شرقی و جنوبی خراسان جنوبی و اختلال در ترددهای جاده ای قابل پیش بینی است .
کارشناس هواشناسی استان افزود: همچنین دمای هوای استان تا سه شنبه کاهش نسبی 1 تا 3 درجه سانتیگراد خواهد داشت و انتظار می رود در این مدت قدری از گرمای هوا در طول روز کاسته شود.
در 24 ساعت گذشته طبس با 47 درجه سانتیگراد بالای صفر، گرمترین و سربیشه و زهان با 25 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین شهرهای استان بودند.
کمینه و بیشینه دمای هوا در بیرجند نیز دیروز به ترتیب 28 و 38 درجه سانتیگراد بالای صفر بود.