جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

ورود 40 درصد هنرجویان فنی و حرفه ای استان به بازار کار - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود 40 درصد هنرجویان فنی و حرفه ای استان به بازار کار

alt

40 درصد هنرجویان فنی و حرفه ای خراسان جنوبی وارد بازار کار می شدند.

آموزش های فنی و حرفه ای در افزایش توان ملی و تحقق حماسه اقتصادی تاثیر بسزایی داره که ورود هنرجویان به بازار کار از مهمترین ویژگی های این اموزش ها است.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای متولی اموزش های مهارتی در سطح استانه و فعالیت های آموزشی خود را ب هدف تربیت نیروی کار ماهر، متقاضیان فاقد مهارت و ارتقاء مهارت نیروی کار است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان در نشست خبری گفت: این استان از امکانات و تجهیزات کارگاهی مطلوبی برخوردار بوده به طوریکه امکانات استان 2.5 برابر ظرفیت کشوری است و سبب شده 35 تا 40 درصد خروجی اموزش دیدگان این مجموعه وارد بازار کار شوند.

خوشایند افزود: هم اکنون 20 مرکز آموزش فنی و حرفه ای ثابت دولتی در استان فعاله که در این مراکز 306 حرفه اموزش داده می شود.

وی از فعالیت 130 آموزشگاه آزاد در بخش خصوصی خبر داد و گفت: این مراکز 254 حرفه آموزشی ارائه می شود.

خوشایند نیروهای جویای تکمیل مهارت، سربازان، زندانیان، دانشجویان ، اصناف و دانش آموزان را جزو جامعه هدف این مجموعه دانست و گفت: آموزش های فنی و حرفه ای در حوزه های صنعت، کشاورزی و خدمات به هنرجویان ارائه می شود.

وی از آموزش نانوایان استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 47 نفر در 15 حرفه آموزش دیده اند.

وی از برگزاری آزمون های مهارتی در سه ماهه امسال برای هفت هزار و 141 نفر خبر داد و گفت: از این تعداد چهار هزار و 787 نفر پذیرفته شده و موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند.

وی گفت: هم اکنون دانشگاه جامع علمی و کاربردی  بیرجند با 60 دانشجو با راه اندازی پنج رشته جدید فعاله که مرکز شهرستان قاین نیز با سه رشته در مهرماه امسال آغاز به کار می کنه .

وی 31 تیرماه تا ششم مرداد ماه را هفته ملی مهارت ذکر کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنرجویان در مراکز آموزش فنی و حرفه ایس، آزاد بودن بازدید از مراکز فنی و حرفه ای، دیدار با امام جمعه، غبارروبی مزار شهدا و برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان از جمله برنامه های این هفته است.

وی از اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت خبر داد و گفت: این طرح در تابستان و گسترش فعالیت های کارگاه ها به میزان 830 هزار و 575 نفر ساعت برای هنرجویان 10 سال به بالا اجرا می شود.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی