سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

ورود سامانه بارشی جدید به خراسان جنوبی از عصر سه شنبه - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود سامانه بارشی جدید به خراسان جنوبی از عصر سه شنبه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی در این اطلاعیه آمده است: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در بعضی ساعات ورود سامانه بارشی جدید به خراسان جنوبی از عصر سه شنبهکاهش دید افقی از روز سه شنبه (۶ اسفند) تا اواخر پنج شنبه (۸ اسفند) بتدریج از غرب و شمال غرب استان آغاز و سپس در سطح استان گسترش می‌یابد.
کارشناس هواشناسی استان گفت: در این مدت، احتمال بروز خسارت و اختلال در تردد به دلیل وزش باد شدید و کاهش دید ناشی از گرد و خاک قابل پیش بینی است.
لطفی رانندگی با سرعت مطمئنه، خودداری از قرار گرفتن در مجاورت درختان، محکم کردن تابلو‌ها و توجه به استحکام پوشش گلخانه‌ها و سقف‌های موقت را توصیه کرد.
وی به ورود سامانه دوم بارشی از عصر سه شنبه (۶ اسفند) به تناوب تا عصر پنج شنبه (۸ اسفند) در استان اشاره کرد و افزود: اوج فعالیت این سامانه از عصر چهارشنبه (۷ اسفند) تا ظهر پنج شنبه (۸ اسفند) به ویژه در نیمه شمالی استان خواهد بود که در این مدت بارش باران گاهی رعد و برق، در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات احتمال بارش برف قابل انتظار است.
کارشناس هواشناسی استان برای رعایت قوانین و مقررات رانندگی و خودداری از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌های فصلی، چرای دام و صعود به ارتفاعات تاکید کرد.
لطفی گفت: از چهارشنبه شب تا شنبه (۱۰ اسفند) نیز در اغلب مناطق استان سرمازدگی و وقوع یخبندان شبانه رخ خواهد داد و دما هم به طور محسوس کاهش می‌یابد.
وی از احتمال خسارت به ویژه در بخش کشاورزی به دلیل پدیده‌ی سرما و یخبندان شبانه خبر داد و افزود: مدیریت مصرف بهینه حامل‌های انرژی، تنظیم دما و تهیه سوخت وسایل گرمایشی برای سالن‌های پرورشی نظیر مرغداری، دامداری و گلخانه‌ها توصیه می‌شود.