سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

ورود سامانه بارشی، فردا به خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود سامانه بارشی، فردا به خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی کارشناس هواشناسی استان گفت: فردا، اطلاعیه هواشناسی در خصوص بارش‌هانیمه شمالی و مرکز استان به ویژه سرایان، فردوس، طبس، بشرویه و بخش‌هایی از قاین و سربیشه تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند.
لطفی با اشاره به اینکه در این مدت دمای هوا در استان بین ۴ تا ۸ درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت افزود: در این مدت، وزش تندباد همراه با گرد و خاک، بارش حداکثر ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر باران و در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها بارش برف، در برخی نقاط رعد و برق و کاهش دید افقی در اثر پدیده مه، قابل پیش بینی است.
وی در خصوص احتمال رواناب، لغزندگی سطح جاده‌های مواصلاتی و احتمال اختلال در تردد‌های درون و برون شهری استان هشدار داد و اجتناب از سفر‌های غیر ضرور، رانندگی با احتیاط کامل، به همراه داشتن تجهیزات زمستانه به ویژه زنجیر چرخ و تامین سوخت کافی برای سالن‌های پرورشی نظیر دامداری و مرغداری را توصیه کرد.
کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته سربیشه با ۷ درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین، و دهسلم نهبندان با ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود گفت: کمینه دمای هوای بیرجند هم در شبانه روز گذشته ۳ درجه زیر صفر و بیشینه دمای آن ۱۵ درجه بالای صفر بود که امروز حداکثر به ۱۵ و حداقل به صفر درجه خواهد رسید.