سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

وجود 2500 مسکن نامقاوم در فردوس - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 2500 مسکن نامقاوم در فردوس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: از ۴۹ هزار واحد مسکونیوجود 2500 مسکن نامقاوم در فردوس روستایی که دارای استحکام کمی هستند ۵ درصد به شهرستان فردوس اختصاص دارد.

علی اصغر آسمانی مقدم خواستار تسریع در شناسایی و معرفی افراد برای ساخت مسکن محرومین در فردوس شد و گفت: تعداد ۲۵۰ واحد مسکونی در این شهرستان ساخته خواهد شد.

وی تاکید کرد: مدیران تا ۲۲ تیرماه فرصت دارند  برای جذب سهمیه خود اقدام کنند و افراد را شناسایی و مراحل خود را کنند، در غیر اینصورت این سهمیه و اعتبارات در بین دیگر شهرستان ها توزیع می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: برای بازسازی منازل تخریب شده در سیل اخیر نیز افراد تنها تا پایان خرداد فرصت دارند تا ساخت مسکن های خود را آغاز کنند و در غیر این صورت اقدام نکردن آنها به منزله انصراف تلقی شده و پس از این اعتبار و یا تسهیلاتی برای آنها درنظر گرفته نمی شود.

۸۸  هزار  و  ۸۳۵  واحد مسکونی روستایی در خراسان جنوبی شناسایی شده که از این تعداد ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد نوسازی و مقاوم سازی شده و تعداد ۴۹ هزار واحد فاقد استحکام لازم است.