سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

وجود 1370 دانشجو شاهد و ایثارگر در خراسان‌جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 1370 دانشجو شاهد و ایثارگر در خراسان‌جنوبی

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین معصومی امشب در گرده‌همایی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، اظهار داشت: شبکه معتمدین معین دانشجویی  که از گذشته نیز وجود داشته است اما فعال نبوده، از امسال در خراسان جنوبی فعال می‌شود.

وی با اشاره به این‌که شبکه معتمیدن معین، دیدار ایثارگران با ایثارگران است، تصریح کرد: در این طرح دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر شناسایی و از سایر دانشجویان سرکشی می‌کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی اضافه کرد: این دانشجویان ممتاز مشکلات سایر دانشجویان را به ما منتقل می‌کنند و ما نیز تلاش می‌کنیم تا این مشکلات را حل کنیم.

معصومی از وجود یک‌هزار و370 دانشجو شاهد و ایثارگر در استان خبر داد و افزود: همچنین در حال حاضر 574 دانش‌آموز در طرح شاهد داریم که این افراد فرزندان جانبازان بالا ی50 درصد و شهدا هستند.

وی با اشاره به ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر، اذعان داشت: هدف اصلی این ستاد رسیدگی به امور فرهنگی و تحصیلی دانشجویان است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی کمک‌های مالی، نشست‌های تخصصی، اردو و مشاوره را از برنامه‌های این ستاد عنوان کرد و گفت: امسال جلسات این ستاد به صورت فعال‌تر برگزار می‌شود.

معصومی با تأکید بر فعال بودن هرچه بیشتر دانشجویان شاهد و ایثارگر، از همه آن‌ها خواست تا به سمتی حرکت کنند که بهترین‌ها باشند.

وی خاطر نشان کرد: ما مسئولان نیز تمام تلاش خود را برای کمک به این دانشجویان به کار می‌بندیم.

منبع : خبرگزاری فارس خراسان جنوبی