سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

وجود 11 هزار شهید اهل سنت در کشور، مصداق واقعی وحدت - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 11 هزار شهید اهل سنت در کشور، مصداق واقعی وحدت

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه کشور : وجود 11 هزار شهید اهل سنت در کشور از اقوام و نقاط مختلف، مصداق واقعی وحدت است که به برکت انقلاب اسلامی تحقق پیدا کرده است

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه کشور : وجود 11 هزار شهید اهل سنت در کشور از اقوام و نقاط مختلف، مصداق واقعی وحدت است که به برکت انقلاب اسلامی تحقق پیدا کرده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه کشور صبح امروز در اجلاسیه شهدای اهل سنت خراسان جنوبی در درمیان گفت: بسیاری از این شهیدان به صورت داوطلبانه جان خود را فدای انقلاب کردند.

سردار پور جمشیدیان افزود: این جان فشانی ها نشان از وحدت عمیق و قوی است که ریشه در اعتقادات اسلامی و قرآنی ما دارد و به معنای واقعی کلمه، شاهد آن هستیم، حتی در دفاع از سوریه و حرم اهل بیت علیهم السلام و مقابله با گروه های تکفیری .
وی به نقش اصلی علمای اهل سنت در شناساندن ماهیت پلید تفکر داعشی و گروه های تکفیری اشاره کرد و گفت: در نامه ای که 120 عالم اهل سنت نوشتند و تفکر داعشی را مورد تحلیل قرار دادند، ماهیت پلید این تفکر را که استراتژی اصلی اش ایجاد اختلاف و تفرقه و از بین بردن آثار اسلام و فرزندان پیامبر (ص) است برملا کردند و نتیجه آن حضور و شهادت بسیاری از برادران اهل سنت در سوریه است.
فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی هم اهمیت برگزاری اجلاس شهدا  را در نیاز جامعه به فرهنگ شهید و شهادت و درس گرفتن از شهدا دانست و گفت: شهدا به تکلیف خود عمل کردند و بیشترین نیاز جامعه ما، امروز عمل کردن به همین تکلیف هاست.
سردار رجب زاده، بزرگترین ویژگی شهدا را ولایت مداری دانست و افزود: در وصیت نامه بیشتر شهدا، پشتیبانی از ولایت فقیه تذکر داده شده که مهم ترین نکته در فرهنگ شهادت است.
وی به ارزشهای خانواده شهدا اشاره کرد و گفت: خانواده شهدا با وجود اینکه عزیزترین افراد خود را تقدیم نظام کردند ولی هنوز هم خود را بدهکار نظام میدانند و این خیلی ارزش دارد.
فرماندار درمیان هم با بیان اینکه این شهرستان نمونه کامل وحدت بین شیعه و سنی است گفت: به برکت خون شهدا و حضور برادران بسیج و سپاه و وحدت و همدلی برادران شیعه و اهل سنت، امروز شاهد بیشترین امنیت در روستاها و نقاط مرزی هستیم.
بشیری زاده، دیدار با خانواده شهدا و کمک به برگزاری اجلاس شهدا را وظیفه همه مردم و به ویژه مسئولان دانست و افزود: اگر این شهدا نبودند امروز این مسئولیت ها و ما مسئولان هم نبودیم.

امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه نیز گفت: امنیت، آرامش و استقلال و عزتی که در ایران شاهد هستیم مرهون خون شهداست و باید قدردان خون شهدا و خانواده آنها باشیم چرا که به آنها بدهکاریم.

مولوی عبداللهی افزود: امروز اگر رزمندگان اهل سنت در فلسطین و مجاهدان شیعه در لبنان خواب را بر اسرائیل حرام کرده اند به خاطر فرهنگ شهادتی است که همین جوانان مرز و بوم با نثار خون پاک خود در ایران بوجود آوردند.

وی عادت استکبار را زور گویی دانست و گفت: وقتی دشمن از منطق کم می آورد از زور سخن می گوید اما غافل از آن است که ملت شهید پرور ایران با صبر و اخلاص و تحمل که برگرفته از خون شهداست آنها را ذلیل خواهد کرد و چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن خواهد گرفت.

حجت الاسلام والسملین خزاعی امام جمعه درمیان نیز با بیان اینکه امروز دشمن برای این نظام خواب های پلیدی دیده است تأکید کرد: امروز نیز با وحدت و یکپارچگی بین اهل سنت و تشیع، همانند دوران دفاع مقدس، دشمن باید این آرزو را به گور ببرد.

 در این اجلاسیه از خانواده های شهدای اهل سنت خراسان جنوبی قدردانی شد.

اجلاسیه شهدای اهل سنت خراسان جنوبی که امروز در شهرستان درمیان در حال برگزاری است از جمله برنامه های کنگره ملی دو هزار شهید استان است که مهر امسال در بیرجند برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی