جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

وجود هزار واحد مسکن نامقاوم در بشرویه - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود هزار واحد مسکن نامقاوم در بشرویه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در جلسه مسکن محرومانوجود هزار واحد مسکن نامقاوم در بشرویه شهرستان بشرویه گفت: از ۴۹ هزار واحد مسکن روستایی نا مقاوم در استان ۴ درصد در شهرستان بشرویه است.

علی اصغر آسمانی با اشاره به ساخت 10 هزار واحد مسکن برای محرومان، افزود: ساخت ۵ هزار واحد در اختیار کمیته امداد و ۵ هزار واحد در اختیار بنیاد مسکن برای افراد عادی و تحت پوشش بهزیستی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: افراد تحت پوشش بهزیستی تا پایان خرداد فرصت دارند تا تشکیل پرونده داده و مراحل معرفی به بانک و انعقاد قرارداد را انجام دهند.

وی افزود: تاکنون در استان ۲ هزار و ۱۱۵ نفر از افراد نیازمند برای ساخت مسکن شناسایی شدند که از این تعداد برای هزار و ۲۸۵ نفر پرونده تشکیل شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: مسئولان در بشرویه تا ۲۲ تیر فرصت دارند تا برای جذب سهمیه خود اقدام کنند و افراد را شناسایی کنند چرا که در غیر این صورت سهمیه و اعتبارات  بین دیگر شهرستان ها توزیع می شود.

وی گفت: برای بازسازی منازل تخریب شده در سیل اخیر نیز افراد تنها تا پایان خرداد فرصت دارند تا ساخت مسکن خود را آغاز کنند و درغیرانصورت عدم اقدام آنها به منزله انصراف تلقی شده و پس از این اعتبار و یا تسهیلاتی برای آنها درنظر گرفته نمی شود.

آسمانی مقدم افزود: ساخت منازل در روستای سیل زده بندان بشرویه نیز به سرعت آغاز شد و برای هرمسکن ۱۰ میلیون تومان بلاعوض، ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد ۱۵ ساله پیش بینی شده است.

علی شفیعی سرپرست فرمانداری شهرستان بشرویه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سهمیه خوبی برای ساخت مسکن های روستایی در شهرستان در نظر گرفته شده افزود: از ۳۵۰ واحد سهمیه بشرویه ۲۲۰ واحد در اختیار کمیته امداد است و تاکنون ۱۲۴ متقاضی شناسایی و ۴۶ پرونده تشکیل و ۱۷ نفر به بانک معرفی شده اند.