سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

واگذاری خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت بر بستر فیبرنوری - نمایش محتوای خبر

 

 

واگذاری خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت بر بستر فیبرنوری

در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: در راستای دولت الکترونیک و واگذاری خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت بر بستر فیبرنوریتوسعه دسترسی مردم به خدمات اینترنت پرسرعت و انتقال داده‌های بزرگ، شرکت مخابرات ایران توسعه شبکه فیبرنوری تا منازل، دستگاه‌های اجرایی و بنگاه‌های اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است.

آذری نصرآباد افزود: در این راستا سرویس ftth در برخی از مناطق شهر بیرجند، قاین و فردوس برای دسترسی به فیبرنوری ظرفیت سازی شده که سرعت بالای اینترنت (۲۰۰mb/s)، عدم نویز پذیری در برابر شرایط جوی و پایداری ارتباط از مهمترین مزایای این سرویس است.

وی گفت: متقاضیان می‌توانند از روش‌های مختلف نظیر تماس با ۲۰۲۰، مراجعه حضوری به امور مشترکین و یا با مراجعه به پورتال شرکت مخابرات ایران، شماره تلفن خود را وارد کرده تا در صورتی که برای آن‌ها بسترسازی شده باشد اقدام به ثبت نام کنند و متعاقبا سرویس مورد نظرشان دایر خواهد شد.
مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر کابل کشی فیبر نوری و تأمین مودم مربوطه از سوی مخابرات به صورت رایگان صورت می‌پذیرد و مشترک فقط هزینه سرویس ماهیانه را پرداخت می‌کند.

مخابرات منطقه خراسان جنوبی در شهر‌های بیرجند، قاین و فردوس امکان واگذاری سرویس FTTH را دارد و مشتریان محترم جهت آگاهی از تعرفه‌های این سرویس می‌توانند به سایت مخابرات ایران به نشانی www.tci.ir مراجعه کنند.