رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

واکسینه شدن 37 هزار دام علیه بیماری ppr در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

واکسینه شدن 37 هزار دام علیه بیماری ppr در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل دامپزشکی استان گفت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته واکسینه شدن 37 هزار دام علیه بیماری ppr در خراسان جنوبیو اهمیت بیماری ppr در جمعیت دام استان، امسال سطح ایمنی سازی علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک(ppr) دو برابر سال گذشته خواهد بود.
اصغر زاده با اشاره به واکسیناسیون حدود 318 هزار راس دام علیه این بیماری در سال 97  افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پیش بینی می شود  تا پایان امسال نیز بیش از 660 هزار راس دام در خراسان جنوبی علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک مایه کوبی شوند.
وی با بیان اینکه سال گذشته با اقدامات پیشگیرانه و قرنطینه ای به موقع از انتشار بیماری ppr  از 7 کانون  به سایر مناطق خراسان جنوبی جلوگیری شد، گفت:  مبارزه و پیشگیری با بیماری دامی برای صیانت از سرمایه دامی کشور از مهمترین اهداف دامپزشکی است.
مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه بیماری‌ طاعون با تب، ریزش ترشحات چشم و بینی، زخم دهان، تنگی نفس، اسهال بدبو و سرفه بروز می‌کند و دام مبتلا به شدت لاغر شده و در صورت درمان نشدن به موقع، تلف می‌شود، افزود :این ویروس به راحتی از طریق مدفوع، ترشحات دهان و بزاق دام آلوده به دام سالم منتقل می‌شود.