سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

واکسیناسیون 474 هزار رأس دام در زیرکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

واکسیناسیون 474 هزار رأس دام در زیرکوه

474 هزار رأس دام در زیرکوه واکسینه شدند.

از ابتدای سال جاری و در جهت کنترل و مبارزه با بیماری های دامی تعداد 474 هزار و 392 نوبت سر دام واکسینه شدند .

رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه همواره در جهت پیشبرد اهداف دامپزشکی و تأمین بهداشت عمومی جامعه گام برداشته است.

منصوری افزود: از این مقدار واکسیناسیون تعداد 238 هزار و 141 رأس دام علیه بیماری های واگیر دامی و تعداد 191 هزار و 251 رأس دام علیه بیماری های مشترک بین انسان و دام واکسینه شدند.

وی گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام که می توان به بیماری تب مالت و شاربن اشاره کرد، تاکنون تعداد 151 هزار و 299 رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری شاربن و تعداد 39 هزار و 715 رأس دام سبک و سنگین نیز علیه بیماری خطرناک تب مالت واکسینه شده اند.

رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه افزود: در جهت مبارزه با بیماری تب برفکی که از جمله بیماری های خطرناک و واگیر دامی به شمار می رود، تعداد 61 هزار و 445 رأس دام علیه این بیماری واکسینه شده اند.
منصوری با بیان اینکه مبارزه با بیماری های انگلی دام نیز از جمله مهمترین وظایف دامپزشکی به شمار می آید، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 86 هزار رأس دام سبک و سنگین و 168 هزار متر مربع از جایگاه های نگهداری دام در جهت مبارزه با بیماری های انگلی دام سمپاشی شده است.
وی گفت: اکثر فعالیت های دامپزشکی در جهت تأمین سلامت دام ها و متعاقب آن تأمین بهداشت و سلامت عمومی جامعه به صورت رایگان صورت می پذیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی