سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

واکسیناسیون گاوداری های شهرستان خوسف با واکسن رایگان تب برفکی - نمایش محتوای خبر

 

 

واکسیناسیون گاوداری های شهرستان خوسف با واکسن رایگان تب برفکی

گاوداری های خوسف با واکسن رایگان تب برفکی واکسیناسیون شدند.

گاوداری های شهرستان خوسف با واکسن رایگان تب برفکی واکسینه شدند.

دکتر محمودی زاوه دکتر محمودی زاوه، رئیس شبکه دامپزشکی خوسف گفت: با توجه به عدم استقبال دامداران از واکسن تب برفکی بهادار در فاز اول سال جاری، اداره کل دامپزشکی استان با تدابیری که اندیشید اقدام به تهیه واکسن رایگان نمود که این امر ضمن ایجاد رضایت مندی دامداران شهرستان، باعث افزایش سطح پوشش واکسیناسیون شد.

دکتر محمودی زاوه افزود: در این طرح تعداد هزار و ۲۰۰رأس گاو و گوساله با استفاده از واکسن برلیانت وارداتی واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه مهمترین و اصلی ترین روش انتقال و انتشار بیماری، انتقال به روش مستقیم یعنی تماس دام آلوده با دام حساس می باشد گفت: تب برفکی بیماری بسیار واگیردار است و در اثر تماس با تجهیزات دامداری، خوراک، وسایل نقلیه و غیره موجب گسترش بیماری به نقاط دیگر نیز می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی خوسف افزود: کنترل بیماری منوط به واکسیناسیون، مراقبت شدید نقل و انتقال حیوانات، قرنطینه نمودن حیوانات مبتلا و اعمال محدودیت در خرید و فروش حیوانات می باشد.

دکتر محمودی زاوه اظهار کرد: شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف جزء اولین شهرستان های استان است که توانسته در زمان مناسب پوشش خوبی از نظر واکسیناسیون در منطقه ایجاد کند و انتظار می رود فرمانداری برای فازهای بعدی تب برفکی این شبکه را در جهت خرید واکسن وارداتی کمک نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی