جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

واکسیناسیون دام در حاشیه مناطق حفاظت شده نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

واکسیناسیون دام در حاشیه مناطق حفاظت شده نهبندان

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان گفت: این تعداد دام از آغاز امساواکسیناسیون دام در حاشیه مناطق حفاظت شده نهبندانل تاکنون در ۲۹ واحد دامی اطراف مناطق حفاظت شده شهرستان علیه بیماری‌های واگیردار و پرخطر نظیر تب برفکی ، آبله ، طاعون نشخوارکنندگان کوچک ، تب مالت و هاری واکسینه شدند.
راه انجام افزود: اقدامات دامپزشکی در جلوگیری از شیوع برخی بیماری‌ها در دام‌های بومی حاشیه مناطق حفاظت شده این شهرستان به منظور پیشگیری از سرایت آن‌ها در دام‌های حیات وحش انجام می‌شود.
وی سم پاشی و ضدعفونی ۸ هزار متر مربع جایگاه دام را از دیگر اقدامات انجام شده در اطراف مناطق حفاظت شده محیط زیست عنوان کرد و گفت: تمام خدمات ارائه شده در این مناطق به صورت کاملا رایگان انجام شده است.
راه انجام با تأکید بر اینکه برخی از بیماری‌های دامی به شدت مهلک و به سرعت شیوع پیدا می‌کند از مردم اطراف منطقه حفاظت شده خواست: تا نهایت همکاری را با شبکه دامپزشکی شهرستان داشته باشند و در صورتی که علائمی مشکوک از بیماری در بین دام‌های اهلی و یا وحشی مشاهده کردند موضوع را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی نهبندان اطلاع دهند.