رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

واقعه غدیر خم و تاکید بر بی کفایتی آل سعود در مدیریت مراسم حج مهمترین محور سخنان ائمه جمعه استان - نمایش محتوای خبر

 

 

واقعه غدیر خم و تاکید بر بی کفایتی آل سعود در مدیریت مراسم حج مهمترین محور سخنان ائمه جمعه استان

واقعه غدیر خم و تاکید بر بی کفایتی آل سعود در مدیریت مراسم حج مهمترین محور سخنان ائمه جمعه استان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستانها بود.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص حادثه تلخ منا اشاره کرد و گفت: آل سعود در این حادثه به همه اثبات کرد که لیاقت مدیریت سرزمین وحی را ندارد و مسلمانان باید برای مراسم حج فکری اساسی بردارند.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین با تبریک عید سعید غدیر خم از آن به عنوان والاترین اعیاد مسلمانان یاد کرد و افزود: این واقعه بزرگ که با خود پیام برادری بر محور نبوت دارد، می تواند بیش از هر چیز عامل وحدت جهان اسلام باشد.

حجت الاسلام خزائی امام جمعه نهبندان با بیان اینکه آل سعود در دنیا رسوا شد و زمینه نابودی خود را فراهم کرد، گفت: فاجعه منا باید توسط کمیته حقیقت یابی از جهان اسلام، نظر خود را در مورد این فاجعه اعلام کند.

حجت الاسلام شهریاری امام جمعه موقت فردوس با اشاره به هفته سالمند،  احترام به سالمندان را یکی از سفارش های اسلام عنوان کرد و گفت: سالمندان گنجینه‌های ارزشمند جامعه هستند که باید از تجربیاتشان بهره برد و آنها را مورد احترام و تکریم قرار داد.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه اسدیه  به رویکرد بی تفاوت عربستان در قبال کشورهای آسیب دیده در فاجعه منا اشاره کرد و گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان ارتش نشان داد که باید در برابر ظلم و زور از موضع اقتدار وارد شد.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان هم با بیان اینکه پشت پرده این جنایت، حمایت آمریکاست، گفت: باید این موضوع در ابعاد مختلف، كالبدشكافي هوشمندانه شود و با قاطعيت هرچه تمام و بدون فوت وقت، پيگيري هاي لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه  با بیان اینکه متاسفانه این حادثه دلخراش کام مسلمان را در دهه امامت و ولایت تلخ کرد،گفت: پیام محکم رهبر انقلاب اسلامی برای استکبار، بار دیگر ترس را در جان آل سعود انداخت.

حجت الاسلام سنجری امام جمعه سربیشه ایجاد اختلاف و تفرقه در جهان اسلام را هدف شوم دشمنان دانست و گفت: مسلمانان با هوشیاری در واقعه منا بر عدم کارآیی و سوء مدیریت آل سعود توافق داشتند.

حجت الاسلام شاهبیکی امام جمعه خوسف خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره فاجعه منا شد و گفت: مردم جهان باید بدانند خاندان آل سعود به پشتیبانی استکبار چه جنایتی را در حق مسلمانان روا کردند.

حجت الاسلام مرتضائی نیا امام جمعه حاجی آباد با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی باید با قدرت در همه صحنه ها حضور داشته باشد و برای مقابله با ناامنی چه از بعد اخلاقی و چه فرهنگی بخوبی عمل کند.

امامان جمعه عشق آباد، خضری دشت بیاض، ارسک و نیمبلوک با تاکید بر اینکه آل سعود لیاقت مدیریت مناسک حج را ندارد، گفتند: ایران اسلامی باید، به موقع و از موضع قدرت پاسخ جسارتهای آل سعود را بدهد.

امامان جمعه آرین شهر، مود، آیسک و زهان گفتند: فاجعه منا برگی دیگر بر جنایات سیاه و خیانت های خونبار آل سعود علیه مسلمانان ورق زد و هر روز که از فاجعه منا می گذرد ابعاد جدیدی از ناکارامدی آنان را آشکار می کند.

امامان جمعه شوسف، قهستان و اسلامیه با تاکید بر بزرگداشت باشکوه عید سعید غدیر خم، آن را والاترین عید مسلمانان دانستند و گفتند: غدیر خم روز اتحاد و انسجام مسلمانان در جهان است. 

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی