سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

هیبت، عظمت و مصونیت ایران، ناشی از حضور عظیم مردم - نمایش محتوای انتخابات

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

هیبت، عظمت و مصونیت ایران، ناشی از حضور عظیم مردم

هیبت، عظمت و مصونیت ایران، ناشی از حضور عظیم مردم


Loading the player...

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از بیانات خود در دیدار با معلمان و فرهنگیان به مناسبت هفته معلم در تاریخ 17 اردیبهشت ماه 1396 ، هیبت، عظمت و مصونیت ایران را ناشی از حضور عظیم مردم دانسته و می فرمایند:

«جمهوری اسلامی در چشم دشمنانش هیبت دارد؛ این هیبت ناشی از چیست؟ ناشی از امثال حقیر و مانند اینها است؟ ابداً، این ناشی از مردم است، ناشی‌ از این حضور عظیم مردمی است، ناشی از این احساسات و عواطفی است که خودش را در همه‌ی عرصه‌ها و صحنه‌های حضور نشان میدهد؛ بنده این را میگویم؛ نیایند حرفی را که بنده بصراحت بیان کرده‌ام، تعبیر کنند و تأویل کنند و بگویند «نخیر؛ مراد فلانی این است که این حضور مردم -فرض کنید- یک دولتی را سر کار می‌آورد که آن دولت [هیبت ایجاد می کند]»؛ نه آقا! دولتها تأثیری ندارند. [مگر] یادتان رفته که در دهه‌ی ۷۰، یکی از دولت های اروپایی، رئیس‌جمهور ما را متّهم کرد و به دادگاه احضار کرد؟ رئیس‌جمهور ایران را! با اینکه اتّفاقاً آن رئیس‌جمهور با آن دولت، روابطشان روابط خیلی نزدیکی بود؛ باهم پیام مبادله می کردند، نماینده می فرستادند، نامه می دادند، گاهی شاید تلفنی صحبت می کردند -حالا این تلفنی‌اش یادم نیست امّا مرتّب نامه و‌ نامه‌نگاری- و او اظهارِ [دوستی میکرد]؛ همان دولت، رئیس‌جمهور ما را با وجود اظهار دوستی و ارادت و علاقه، در دادگاه‌های کشورش به ‌صورت متّهم احضار کرد! توی دهنش زدیم که عقب نشست؛ اگر توی دهنش نمی خورد، پیش می رفتند.

دشمن، دشمن است؛ این دولت و آن دولت ندارد. اگر بتواند دشمنی کند، اگر بتواند زهرش را بریزد، میریزد؛ ملاحظه‌ی هیچ‌کس را هم نمی کند. ملاحظه‌ ی لفّاظی و زبان‌ بازی و موضع‌گیری سیاسی و مانند اینها را هم اصلاً نمی کند؛ دشمن است دیگر.

آن چیزی که مانع می شود دشمن اِعمال دشمنی کند، ترس از حضور مردم است. می بیند که اگرچنانچه دشمنی بکند، نتیجه بعکس خواهد شد؛ برای خاطر اینکه یک کشور هشتاد میلیونی در مقابلش می‌ایستد. این شوخی است؟ هشتاد میلیون جمعیّتیم ما؛ کشور باعظمت، با مردم آگاه و هوشمند، با نیروی انسانی قوی، با این‌همه جوان؛ این است که در چشم دشمن ابُّهت ایجاد می کند، عظمت ایجاد می کند برای نظام جمهوری اسلامی».

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.