جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

هوای زیارت - نمایش محتوای صدا

 

 

هوای زیارت

تهیه کنند گی برنامه هوای زیارت  را « سعیده اقبالی » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : الهام نیک بین

نویسنده  : فاطمه زهرا روزی والهام نیک بین   

گزارشگر : فاطمه برهانی

 

زیارت، عملی عبادی است؛ به معنای حضور در پیشگاه پیشوایان دینی یا نزد قبور آنان یا دیدار از مکانی مقدس یا محترم برای اظهار ارادت و احترام و کسب فیض معنوی. زیارت همواره از اعمال پسندیده اسلام بوده و در طول تاریخ، مسلمانان به آن عنایت و اهتمام داشته‌اند.  

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) نیز در راستای پرداختن به این مهم، ویژه برنامه ای با عنوان «هوای زیارت» را در دستور کار تولید و پخش خود قرار داده است.

محوریت این ویژه برنامه «زیارت بارگاه ائمه اطهار (ع) به ویژه امام رضا (ع) و الگو گیری از سیره و روش زندگی آنان، عشق و ارادت مردم به ائمه اطهار (ع) و همچنین ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ میزبانی» است. در این برنامه زیارتگاه ها و امامزادگان استان خراسان جنوبی نیـز معرفی می شوند. برای دارای یک گوینده است و بخش های مختلفی برای آن پیش بینی شده که عبارتند از:

- کارشناسی: کارشناس برنامه در خصوص زیارت و الگوگیری از سیره ائمه اطهار (ع)، آداب و رسوم زیارت و ... صحبت می کند.

- شعرخوانی: در هر برنامه یک قطعه شعر (ترجیحاً با صدای شاعر) در راستای اهداف برنامه خوانده می شود.

- گزارش: در هر برنامه یک گزارش کوتاه وجود دارد که به موضوعاتی همچون: معرفی امامزادگان استان، گفتگو با زائران بارگاه رضوی، گفتگو با مردم در خصوص اهمیت زیارت و نشان دادن عشـق و ارادت آنان به زیارت، معرفی خادمـان مردم در راستای زیارت و ... می پردازد.

- واکس پاپ: صداهای مردم به منظور نشان دادن عشق و علاقه آنان به زیارت (به ویژه زیارت بارگاه رضوی) پخش می شود.

مدت زمان برنامه هوای زیارت10دقیقه است و پنجشنبه هر هفته تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 23:45 شنونده  این برنامه باشید.


سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
یا چهاده معصوم باران باران باران مهدی ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ ۱۸:۱۱

مهدی
یا چهاده معصوم
باران باران باران
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ ۱۸:۱۱