رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

هنر انقلاب عاملی کارساز و ابزاری مهم برای هنرمندان/ هنر خودسازی بالاترین هنر - نمایش محتوای خبر

 

 

هنر انقلاب عاملی کارساز و ابزاری مهم برای هنرمندان/ هنر خودسازی بالاترین هنر

هنر انقلاب عاملی کارساز و ابزاری مهم برای هنرمندان/ هنر خودسازی بالاترین هنر

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی،نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: هنر انقلاب عاملی کارساز و مؤثر بوده و برای اهل هنر ابزاری مهم به شمار می‌رود که باید بر روی آن سرمایه‌گذاری گردد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با مسؤولان فرهنگی و هنری استان به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهارداشت: مسئله هنر جنبه‌ای نبوده که از کنار آن به راحتی گذر نماییم بلکه باید از زوایای مختلف آن را بررسی و در این ارتباط کارهای بایسته‌ای صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در واقع هنر یک نوع انسان‌شناسی بوده که باید به شکل فنی آن را مورد بررسی قرار داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هنرمند اصلی خداوند است، یادآور شد: خداوند این آفرینش زیبا را خلق نموده و در خلقت انسان از خود به عنوان احسن‌الخالقین تعبیر کرده بنابراین انسان نیز احسن‌المخلوقین است.

عبادی اضافه کرد: از نظر احساسی هنرمند آن کسی بوده که استعدادی را به فعلیت رسانده اما چون بحث تربیت و رشد مطرح و خداوند متعال رب‌العالمین بوده و آنچه در نظام تکوین و متوازن و در نظام تشریح حرف نخست را می‌زند، هنری هنر بوده که نقش تربیتی و رشدی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه انواع و اقسام هنرهایی که حاصل و برای بشر ظهور می‌یابد بشر را جذب کرده ولی عقل را جذب نمی‌کند، تصریح کرد: عقل هنری را هنر می‌داند که براساس رشد و تربیت به هدفی که عقلانی و فطری باشد انسان را نزدیک سازد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بالاترین هنر آن بوده که انسان آن هنر را در خود پیاده ساخته و بداند چگونه اندیشه، عواطف و عقیده خود را با ان بسازد، یادآور شد: هنرهایی که زیبایی عاطفی در بر داشته با هنرهایی که تمام آن فساد و تعدی به دیگران بوده متفاوت است بنابراین بالاترین هنر آن بوده که انسان موفق گردد آن هنر را در درون خود پیاده سازد.

عبادی بالاترین هنر را هنر خودسازی دانست و افزود: طراح این هنر بزرگ انبیاء الهی بوده‌اند که انسان را برتر از فرشتگان ساخته‌اند.

وی ادامه داد: هنرهایی همچون هنر هالیوود عقل‌ها را گمراه ساخته و خود را هنرمند جلوه می‌دهد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان ایکه هنر یک مسئله انسان‌شناسی، خداشناسی و معادشناسی بوده و باید هنر به گونه‌ای باشد که در سیر زندگی بشر نقشه راه را برایش تأمین سازد، اضافه کرد: کسانی که در این حوزه مسؤولیت پذیرفته‌اند باید نسبت به سنگینه این امانت توجه نمایند.

عبادی تصریح کرد: هنر انقلاب عاملی کارساز و مؤثر بوده و برای اهل هنر ابزاری مهم به شمار می‌رود که باید بر روی آن سرمایه‌گذاری گردد.

همزمان با این جلسه جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد کار خود را آغاز کرد.