جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

هنرنمایی خوشنویس برتر ایران در یونسکو - نمایش محتوای خبر

 

 

هنرنمایی خوشنویس برتر ایران در یونسکو

نمايش زنده هنر زيبای خطاطی با دست های خوشنويس برتر ایران در يونسکو با استقبال زيادی مواجه شد.

سفير و نماينده دايم ایران در يونسکو گفت: در جريان کنفرانس عمومی يونسکو از 14 تا 29 آبان ، برنامه شب فرهنگی آسيا با حضور هنرمندان چند کشور برگزار شد که از کشور ما استاد مهدی اسماعيلی، رئيس انجمن خوشنويسان خراسان جنوبی و از اساتید خوشنویسی ایران در اين برنامه شرکت و در حضور اعضای کنفرانس  خوشنویسی کرد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

آقای مجيدی افزود: اين هنرمند پارسال نیز در برنامه هفته فرهنگی خراسان جنوبی در يونسکو حضور داشت و با تواضع قابل تقدير ، آنچنان هنردوستان را جذب هنر و اخلاق خود کرد که در چند نوبت از وی دعوت برای حضور مجدد شد .

استاد مهدی اسماعیلی مود در سال 1344 در روستای مود از توابع بخش مركزی بیرجند متولد شد .

 پس از تحصیلات ابتدایی و متوسطه، خوشنویسی را به طور جدی از سال 1365 هم زمان با تأسیس انجمن خوشنویسان بیرجند زیر نظر استاد پرویز نیك بین آغاز و سپس از محضر استادان بزرگ خوشنویسی چون استاد كابلی، استاد فلسفی و استاد حیدری كسب فیض كرد.

این هنرمند برجسته تاكنون در 18 جشنواره بزرگ خوشنویسی ایران موفق به كسب مقام اول برگزیده كشوری شده است.

حسن خلق و كیفیت هنری وی موجب شد كه به عضویت هیئت تشخیص خط شكسته انجمن ایران راه یابد.

استاد مهدی اسماعیلی مود با توجه به فعالیت های شاخصی كه تاكنون در زمینه خوشنویسی داشته است موفق به كسب گواهی نامه استادی از شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران شده كه این امر نشان گر جایگاه والای وی در بین هنرمندان خوشنویس كشور است.

از استاد اسماعیلی مود تاكنون چندین اثر در بروشورهای انجمن خوشنویسان ایران و جشنواره خوشنویسی جهان اسلام منتشر شده است كه از آن جمله می توان به چاپ آثار وی در جشنواره خوشنویسان كویت و ایران و هم چنین در كتاب های از آغاز تا امروز، خوشنویسان ایران و منتخب آثار بسیجیان كشور نام برد.

افسونگری قلم با 6 بار و آموزش خط تحریری با 5 بار تجدید چاپ نیز از آثار منتشر شده استاد اسماعیلی مود است.

برپایی 5 نمایشگاه در خارج از كشور كه 3 مورد آن در پاكستان و 2 مورد دیگر در كشورهای بنگلادش و قطر بوده از جمله اقدامات او در كارنامه هنری اش است.