جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

هم نفس بی نفسان - نمایش محتوای خبر

 

 

هم نفس بی نفسان

مستند "هم نفس" از همراهی پدر علم سم شناسی ایران با جانبازان شیمیایی دفاع مقدس روایت می کند

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی،این مستند از روایت زندگی پروفسور بلالی مود پدر علم سم شناسی ایران و دانشمند برتر سازمان منع صلاح های شیمیایی در سال 2015 روایت می کند.

در این مستند تلاش شده تا زندگی پرفسور از بدو تولد تا امروز به تصویر کشیده شود، هم نفس از روزهایی جنگ می گوید روزهایی که خیلی ها چمدان ها را بستند عهده ای برای رفتن و عده ای برای برگشتن ،پرفسور بلالی مود یکی از کسانی بود که در آن روزها به ایران بازگشت.

"هم نفس" از همراهی پروفسورمهدی بلالی مود برای تسکین درد بیماران شیمیایی و از روزهایی می گوید که پرفسور برای درمان بیماران شیمیایی به ایران آمد.

عکس ها و تصاویر آرشیوی از موقعیت های مهم زندگی پرفسور به مانند دفاع مقدس و لحظه دریافت جایزه دانشمند برتر شدن در سازمان منع صلاح های شیمایی به کمک سازندگان این مستند پرتره آماده تا بتوانند گوشه از زندگی این شخصیت برجسته خطه کویر را در مستندی 52 دقیقه ای معرفی کنند.

"هم نفس " در  15 جلسه تصویر برداری شده و کار پژوهش و ساخت آن یکسال زمان برده است.

طراح ، تهیه کننده و کارگردان این مستند احمد نیک فرجام ،نویسنده متن نریشن علی شور ورزی و گوینده متن ناصر طهماسب است.

تصاویر این مستند را هم محمد مهربان به تصویر کشیده  و رضا شیخلانی و علی شور ورزی کار تدوین آن را انجام دادند ، لیلا علی آبادی هم احمد نیک فرجام  را در پژوهش این مستند همراهی کرده است.

این مستند به زودی از شبکه خاوران پخش خواهد شد.