سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

هم اکنون هیچ گونه پروانه شکاری در خراسان جنوبی صادر نمی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هم اکنون هیچ گونه پروانه شکاری در خراسان جنوبی صادر نمی شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: هر در حال حاضر هیچ گونه پروانه شکاردر خراسان جنوبی صادر نمی شودساله کارشناسان محیط زیست اطلاعاتی را در خصوص قابلیت شکار در مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی جمع آوری و برای تأیید و  صدور مجوز شکار، به تهران ارسال می کنند که امسال هم این اطلاعات جمع آوری و ارسال شده و محیط زیست استان منتظر تأیید سازمان محیط زیست کشور برای صدور مجوز شکار در این مناطق است.

مودی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی برای شکار کل و قوچ  و خرگوش و تشی پروانه صادر می شود افزود: سال گذشته برای شکار کل و قوچ 24 فقره پروانه و برای خرگوش و تشی 22 فقره پروانه شکار صادر شد .

پارسال بهای پروانه شکار خرگوش و تشی یک میلیون تومان بود و برای کل و قوچ، پروانه های شکار از سوی صندوق ملی محیط زیست به مزایده گذاشته شد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: با پروانه شکار، هر فرد باید در مهلت تعیین شده به تعداد یک راس از حیوانی که برای شکار آن مجوز گرفته و آن حیوان در سن پیری به سر می برد، شکار کند که این شکار با حضور یک مأمور محیط زیست انجام می شود.

فصل شکار برای پرندگان از مهر تا پایان سال و برای قوچ و کل در تمام سال به جز  فصل تولید مثل (فروردین و اردیبهشت ) و فصل جفت گیری ( آبان و آذر ) است.

پناهگاه حیات وحش ربات شور، منطقه حفاظت شده درمیان_سربیشه، منطقه حفاظت شده آرک و گرنگ، منطقه حفاظت شاسکوه، منطقه حفاظت شده مظفری و مناطق آزادی که جمعیت حیات وحش پیر در آن موجود است از جمله مناطقی ست که در خراسان جنوبی، برای آن پروانه شکار  صادر می شود.