رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

همکاری 70 هزار روحانی با آموزش و پرورش در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

همکاری 70 هزار روحانی با آموزش و پرورش در کشور

70 هزار روحانی با آموزش و پرورش در کشور همکاری می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی ، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه های علمیه کشور در بیرجند با تاکید بر ضرورت حضور روحانیان و مشاوران مذهبی در مدارس گفت: هم اکنون هزار مدرسه کشور از روحانی مستقر و فعالیتهای مستمر روحانیان بهره مندند.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی افزود: این افراد در ارائه مشاوره مذهبی و پاسخ به نیازهای دانش آموزان در عرصه های فرهنگی ،اعتقاد و تربیتی فعالیت می کنند .

وی از ابلاغ آیین نامه اجرایی ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه های علمیه کشور به حوزه  های علمیّه و ادارات آموزش و پرورش خبر داد گفت : این ابلاغیه در راستای تحقق منویّات مقام معظم رهبری و با هدف تقویت حضور هدفمند و اثرگذار روحانیان در عرصه تعلیم و تربیت رسمی کشوراجرایی می شود .

وی توانمندسازی ظرفیتهای موجود در آموزش و پرورش وساماندهی اعزام روحانیان به مدارس را از اولویتهای این ستاد اعلام کرد و افزود : این ستاد با برگزاری دوره های آموزشی برای روحانیان، زمینه ایجاد مهارت و دانش را در این قشر برای حضور در مدارس فراهم می کند .

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه های علمیه کشور همچنین از راه اندازی حوزه های علمیه دانش آموزی و فرهنگیان در کشور خبر داد و گفت : آشنایی دانش آموزان با حوزه های علمیه و جذب آن و توانمندسازی فرهنگیان برای ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی و پاسخگویی به سوالات دانش آموزان از جمله اهداف راه اندازی این مراکز فرهنگی است .

حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: تحقق سیاستهای ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب  برای تحول در نظام آموزش و پرورش کشور و نقشه جامع علمی کشور در گرو تعامل هر چه بیشتر حوزه های علمیه و آموزش و پرورش  برای تعلیم و تربیت اسلامی است .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی