جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

همکاری 3 هزار وکیل نیکوکار با کمیته امداد امام خمینی (ره) - نمایش محتوای خبر

 

 

همکاری 3 هزار وکیل نیکوکار با کمیته امداد امام خمینی (ره)

3 هزار وکیل نیکوکار برای رفع مشکلات حقوقی مددجویان با کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور همکاری می کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) امروز در همایش توانمندی حقوقی و معاضدت قضایی در بیرجند با اشاره به راه اندازی مجمع وکلای نیکوکار گفت: با مشارکت این وکلا توانسته ایم دفاتر مشاوره رایگان را برای خانواده مددجویان زیر پوشش راه اندازی و از ظرفیت وکلای دادگستری در رفع مشکلات حقوقی  مددجویان استفاده  کنیم.

آقای قمشه گفت: 180 شورای حل اختلاف و 2 مجتمع حل اختلاف ویژه، برای پیگیری و رفع اختلافات حقوقی  مدد جویان زیر پوشش  در کشور راه اندازی شده است.

وی  تصویب لایحه معافیت مددجویان کمیته امداد از هزینه دادرسی را از اقدامات موثر مجلس شورای اسلامی در حمایت از خانواده های تحت پوشش این نهاد عنوان کرد و افزود: بر اساس این لایحه ، خانواده های زیر پوشش با ارایه کارت مددجویی و تایید رسمی کمیته امداد، از پرداخت هزینه دادرسی در کلیه محاکم قضایی معاف هستند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره)  همچنین با بیان این که در 2 سال اخیر 180 هزار خانوار زیر پوشش خودکفا و از حمایت این نهاد خارج شده اند افزود: تا پایان امسال نیز 120 هزار خانوار خودکفا می شوند.

حجه الاسلام والمسلمین رییسی معاون اول قوه قضاییه نیز با قدردانی از همکاری وکلای دادگستری با کمیته امداد امام خمینی که به مسائل حقوقی مددجویان، رایگان رسیدگی می کنند گفت: رفع  مشکلات حقوقی مددجویان کمیته امداد  از سوی دادگستری امری ارزشمند و در خور توجه است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی