رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

همکاری روحانیان و معلمان به تعلیم و تربیت اسلامی کمک می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

همکاری روحانیان و معلمان به تعلیم و تربیت اسلامی کمک می کند

همکاری روحانیان و معلمان به تعلیم و تربیت اسلامی کمک می کند .

حجت الاسلام و المسلمین ملکی ، دبیر ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه های علمیه کشور در بیرجند در کنار هم بودن روحانیان و مشاوران مذهبی در مدارس را ضروری دانست و گفت: دانش آموزان هزار مدرسه در کشور از فعالیتهای روحانیان بهره مندند.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی در جمع اعضای کمیته همکاری آموزش و پرورش و حوزه های علمیه خراسان جنوبی از ابلاغ آیین نامه اجرایی این کمیته به حوزه های علمیّه و ادارات آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این ابلاغیه در راستای تحقق منویّات مقام معظم رهبری با هدف تقویت حضور هدفمند و اثرگذار روحانیان در عرصه تعلیم و تربیت کشوراجرایی می شود.

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه های علمیه کشور همچنین از راه اندازی حوزه های علمیه دانش آموزی و فرهنگیان در کشور خبر داد .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی ، قائم مقام نماینده ولی فقیه و رئیس کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان هم با بیان اینکه معارف الهی و اهل بیت (ع) تضمین کننده زندگی دنیا و آخرت است افزود: روحانیان می توانند این معارف را در بهترین لحظات زندگی فرد که همان دوران کودکی و نوجوانی است تبیین کنند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی گفت: آموزش و پرورش باید زمینه تفکر خلاقانه دانش آموزان را فراهم کند.

لامعی ، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم گفت : برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش  نیاز به همکاری بیشتر حوزه های علمیه داریم.

لامعی افزود: هم اکنون حدود  500 روحانی و مبلغ دینی برای پاسخگویی به شبهات دانش آموزان و اقامه نماز جماعت در مدارس استان فعالیت می کنند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی