سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

همه محور‌های خراسان جنوبی باز و تردد روان است - نمایش محتوای خبر

 

 

همه محور‌های خراسان جنوبی باز و تردد روان است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: محور‌های قاین - گناباد، همه محور‌های خراسان جنوبی باز و تردد روان است.بیرجند - قاین و سربیشه - پایانه ماهیرود شب گذشته به دلیل ریزش برف و کولاک مسدود اعلام شده بود که با تلاش عوامل راهداری در ساعات اولیه بازگشایی شد.
شهامت افزود: از ۲ روز گذشته ۲۳ باب راهدارخانه و ۶۰ اکیپ راهداری در محور‌های استان فعال هستند.
وی گفت: برای باز نگه داشتن محور‌ها تاکنون ۷۸ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۱۶۰ نیروی راهداری با استفاده از حدود هزار و ۳۴۳ تن شن و نمک، برفروبی مستمر ۳ هزار و ۱۴۰ کیلومتر از راه‌های استان را انجام دادند.
شهامت افزود: شماره تلفن گویای ۱۴۱ به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هموطنان برای اطلاع رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به رانندگان توصیه کرد: با توجه به برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و ضمن همکاری با پلیس راه و تیم‌های راهداری، تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ، چراغ چشمک زن، جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفای حریق را همراه داشته باشند.