رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

همای رحمت - نمایش محتوای صدا

 

 

همای رحمت

تهیه کنندگی ویژه برنامه« همای رحمت» را «تکتم اعتبار» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید عبارتند از:

- گویندگان :الهام خزائلی، امیر حسین فضلی

- نویسنده : فاطمه حسینی فر

-گزارشگر :سید مهدی ابراهیمی

- صدابردار : نبی الله نبی پور

شخصيت حضرت علي(ع) تابلوي زيبا و ارزشمندي است كه بر آن تمام ارزشها و آيات كمال و جمال الهي نقش بسته و چشم و دل هر بيننده اي را به خود خيره مي سازد؛ خواه اين بيننده مسلمان باشد يا غير مسلمان. به راستي که علي(ع) معناي عدل، قسط، شجاعت، مهرباني، عطوفت، ايمان، زهد، تقوا و در يك كلام همه خوبي هاست.

سالروز میلاد با سعادت حضرت علی (ع) فرصتی است مغتنم برای دلدادگان و شیفتگان آن حضرت تا در کنار برپایی مراسم جشن و سرور تلاش کنند در حد توان و وسع خویش، به شناخت سیره عملی و رفتاری ایشان دست یابند. در همین راستا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی نیز ویژه برنامه رادیویی «همای رحمت» را تدارک دیده است.

ویژه برنامه «همای رحمت» به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد. برنامه با اجرای شاد و مفرح دو گوینده خانم و آقا مدیریت می شود و شامل بخش های مختلفی بدین شرح است:

- گزارش: گزارشگر برنامه در سطح شهر بیرجند حضور داشته و به انعکاس جشن های مردمی ویژه ولادت امام علی (ع) پرداخته و با خانواده ها پیرامون مناسبت صحبت می کند. همچنین گزارشگران شهرستان ها نیز به انعکاس جشن های مردمی در شهرستان ها می پردازند.

- کارشناسی: در برنامه از کارشناسان مذهبی و فرهنگ عامه استفاده خواهد شد تا مطالبی در خصوص شخصیت حضرت علی (ع) و امام علی (ع) در فرهنگ مردم منطقه بیان نمایند.

- نمایش: دو بخش نمایش در برنامه تولید و پخش خواهد شد.

- ارتباط با مراکز مذهبی: در صورت امکان با مراکز مذهبی همچون: مشهد، شیراز و قم و نجف اشرف ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

- بسته های صوتی: تعداد دو بسته صوتی در خصوص ولادت امام علی (ع) در برنامه تولید و پخش خواهد شد.

استفاده از ظرفیت شعرایی که شعری در وصف امام علی (ع) سروده اند، پیش بینی مسابقه تلفنی، پخش ترانه ها و موسیقی های شاد و قرائت پیامک ها و پخش تلفن های مخاطبین از دیگر بخشهای این ویژه برنامه خواهد بود.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 17:00 روز سه شنبه (22 فروردین ماه) شنونده ویژه برنامه« همای رحمت» از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

سال تولید: 1396