سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

همایش کنگره سرداران شهید سرایان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

همایش کنگره سرداران شهید سرایان

 

توجه به فرهنگ والای ایثار و شهادت و ترویج آن ، یکی از رسالت های مهم رسانه هاست که در این بین مسئولیت صدا و سیما با توجه به گستردگی جامعه مخاطبینش و ضریب نفوذ و تاثیرگذاری در آنها سنگین تر است .

کنگره بزرگداشت 119 شهید و سردار شهید شهرستان سرایان ، با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولین ، در محل این شهرستان برگزار شد که یکی از سخنرانان این مراسم حجت الاسلام میر باقری ، مدرس حوزه و دانشگاه بودند .

در این همایش از خانواده های برادران شهدای وطن خواه ، رحیمی ، نادمی ، مهرداد و عربی تجلیل شد و خواهر شهید حسین ایاذی نیز دل نوشته ای خطاب به برادر شهیدش قرائت کرد . همچنین از کتاب معراجیها نیز رونمایی شد . این کتاب درباره زندگینامه و ویژگی های اخلاقی سرداران شهید مهدی فرودی ، سید محمدعلی مهرداد ،علی رضا عربی و 116 شهید شهرستان سرایان است . نمایشگاه فرهنگی رزمی معراجیها نیز در حاشیه این کنگره با 63 غرفه در بخشهای رویداد تاریخی و ماکت عملیات والفجر مقدماتی به نمایش گذاشته است .

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) در راستای اجرای رسالت خود در ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت در جامعه و تعظیم و بزرگداشت مقام شهدا ، اقدام به پوشش و انعکاس تلویزیونی این مراسم نمود که پخش سخنرانی ، مصاحبه با شرکت کنندگان در مراسم و تهیه گزارشی کوتاه از نمایشگاه فرهنگی رزمی معراجیها و مراسم رونمایی از کتاب معراجی ها ، بخش هایی از این برنامه بود .

مدت زمان این برنامه 30 دقیقه است و در ساعت 17:00 روز پنجشنبه از سیمای استانی خراسان جنوبی پخش شد . تکرار این برنامه نیز روز جمعه پخش گردید .

عوامل برنامه :

تهیه کننده : غلامرضا شاهانی      

 کارگردان : غلامرضا شاهانی

صدابردار : احسان جعفرزاده –رضا محمد دوست

تدوین و گرافیست : غلامرضا شاهانی- علی هاشمی  

تصویر بردارونور پرداز : مهدی مودی –محمد بهشتی –حسن اکبری- محمد امین زراعتکار