جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

همایش توانمندی حقوقی و معاضدت قضایی با حضور معاون اول قوه قضاییه - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش توانمندی حقوقی و معاضدت قضایی با حضور معاون اول قوه قضاییه

معاون اول قوه قضاییه که امروز مهمان همایش توانمندی حقوقی و معاضدت قضایی بود ، رفع مشکلات حقوقی مددجویان کمیته امداد با همکاری وکلای دادگستری را امری ارزشمند دانست.

معاون اول قوه قضاییه در همایش توانمندی حقوقی و معاضدت قضایی ، همکاری وکلا با کمیته امداد امام خمینی(ره)، را که به صورت رایگان،مسائل حقوقی مددجویان را برطرف می کنند قابل تقدیر دانست و گفت: رفع  مشکلات حقوقی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، از سوی این نهاد امری ارزشمند است.

حجه الاسلام والمسلمین رییسی همکاری بیشتر دادگستری با کمیته امداد امام خمینی(ره) استان را در خصوص رفع امور حقوقی مددجویان خواستار شد.

وی مردم  استان  را مردمی قانع دانست و افزود: خراسان جنوبی با وجود همجواری با افغانستان کمترین آسیب و ناهنجار های اجتماعی را دارد که  این سرمایه ای عظیم است

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره)هم گفت: 180 شورای حل اختلاف و 2 مجتمع حل اختلاف ویژه برای پیگیری و رفع اختلافات حقوقی  ممد جویان زیر پوشش  راه اندازی شده است

قمشه با اشاره به  راه اندازی مجمع وکلای نیکوکار گفت:  هم اکنون  3 هزار وکیل با کمیته امداد امام خمینی(ره) برای رفع مشکلات حقوقی مددجویان همکاری می کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) تصویب لایحه معافیت هزینه دادرسی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) را از اقدامات موثر مجلس شورای اسلامی در حمایت از خانواده های تحت پوشش این نهاد عنوان کرد.

قمشه همچنین با بیان این که در 2 سال اخیر 180 هزار خانوار خودکفا و  از پوشش کمیته امداد خارج شده اند افزود: تا پایان سال نیز 120 هزار خانوار خودکفا می شوند.

رضوی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی  استان هم هدف کمیته امداد را توانمند سازی مددجویان عنوان کرد .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی