جهش تولید | چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹

همایش احلی من العسل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

همایش احلی من العسل

Loading the player...

سوگواره «احلی من العسل» یکی از مناسک مذهبی ماه محرم و بزرگداشت قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که همه ساله به یاد شهادت حضرت قاسم بن الحسن (ع) در روز ششم محرم (مصادف با 28 مهرماه امسال) همزمان با سراسر کشور در مدارس استان خراسان جنوبی، در قالب حرکت دسته های سینه زنی و عزاداری به سمت مساجد و مصلی ها برگزار گردید.

هدف از برگزاری این همایش « ترویج فرهنگ عاشورایی و ترویج فرهنگ ولایت مداری، تولی و تبری نوجوانان ایران اسلامی به تأسی از نوجوان 13ساله دشت کربلا ، حضرت قاسم ابن الحسن(ع)» است.

عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارشان، حضرت سیدالشهدا (ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و حضرت قاسم بن الحسن (ع) در جواب گفتند: مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است .

به همین سبب شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی، نیز مراسم سوگواره «احلی من العسل» را که در محل حسینیه جماران شهر بیرجند برگزار خواهد شد؛ در قالب برنامه ای ویژه به تصویر خواهد کشید.

مدت زمان این ویژه برنامه 16 دقیقه است و در آن بخش هایی از سخنرانی حجت الاسلام پناهی مقدم و مراسم عزاداری و سینه زنی نوجوانان و جوانان در سوگواره «احلی من العسل» منعکس خواهد شد.

ویژه برنامه همایش احلی من العسل در ساعت 19:30 روز چهارشنبه، 29 مهرماه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد. شما هم استانی های عزیز می توانید بازپخش این ویژه برنامه را نیز در ساعت 17:40 روز بعد بیننده باشید.

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی ویژه برنامه همایش احلی من العسل را «غلامرضا شاهانی» برعهده دارد.

تصویربرداران این ویژه برنامه «احمد نیک فرجام ، محمد بهشتی » و صدابردار «احسان جعفرزاده» خواهند بود.

تدوین برنامه را نیز «محمدباقر شاهد » برعهده خواهد داشت.