جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

هشدار پلیس فتا در خصوص پرداخت آنلاین زکات فطریه - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار پلیس فتا در خصوص پرداخت آنلاین زکات فطریه

پلیس فتا در خصوص پرداخت آنلاین زکات فطریه هشدار داد.

پلیس فتا در خصوص پرداخت آنلاین زکات فطریه هشدار داد.

سرهنگ محمدپور، رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی به شهروندان در خصوص ترفند برخی کلاهبرداران اینترنتی به بهانه جمع آوری زکات فطره هشدار داد.

سرهنگ محمدپور افزود: با پایان یافتن ماه رمضان، شاهد راه‌اندازی سایت‌های جعلی توسط افراد کلاهبردار با عناوینی از قبیل پرداخت فطریه، کفاره و غیره هستیم که این افراد با جلب اعتماد کاربران در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: افرادی که قصد دارند فطریه، کفاره روزه یا دیگر وجوهات شرعی خود را از طریق فضای مجازی یا تلفن بانک پرداخت کنند، می‌توانند فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته شده در کشور که توسط رسانه‌های جمعی همچون رادیو و تلویزیون شماره حساب‌های رسمی آنان اعلام شده است، پرداخت کنند.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی گفت: افرادی که قصد پرداخت فطریه یا کفاره روزه خود از طریق اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد را دارند دقت کنند تا در دام سایت‌های جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، مواردی مانند بررسی آدرس اینترنتی و وجود گواهینامه ssl یا پروتکل امن انتقال اطلاعات (https ) را در نظر بگیرند.

سرهنگ محمد پور از مردم خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس گزارش دهند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی