جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

هشدار هواشناسی در خصوص بارشهای رگباری و وقوع رواناب - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار هواشناسی در خصوص بارشهای رگباری و وقوع رواناب

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: بر اساس اخطاریه جوی صادر شدههشدار هواشناسی در خصوص بارشهای رگباری و وقوع رواناب و مطابق با الگوی نقشه های پیش یابی هواشناسی، با توجه به تقویت ناپایداری ها، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه‌ی این هفته  وزش باد شدید همراه با گرد و خاک  سبب کاهش دیدافقی بویژه در نیمه شرقی و مناطق غربی استان خواهد شد.

آقای نخعی افزود: در این مدت بارشهای رگباری شدید همراه با  رعد و برق سبب وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن برخی مسیل ها می شود.

وی با بیان اینکه در مناطق مستعد و کوهپایه ای برخورد صاعقه و احتمال بارش تگرگ می تواند سبب بروز خسارت در اغلب شهرستان های استان شود، افزود: تداوم ناپایداری ها تا صبح پنجشنبه در شمال شرق استان پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی استان گفت: دمای هوا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته  6 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش می یابد که در روز چهارشنبه کاهش دما محسوس است.

آقای نخعی همچنین با بیان اینکه برای 24 ساعت آینده در استان به تدریج افزایش ابر و وزش باد قابل پیش بینی است، افزود: در این مدت برای مناطق جنوبی استان رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

در شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای 10 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و طبس با حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.

تغییرات دمایی مرکز استان نیز در این مدت بین 14 و 30 درجه سانتیگراد بالای صفر بود که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با دو درجه افزایش به 32 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.