جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

هشدار هواشناسی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار هواشناسی خراسان جنوبی

هواشناسی خراسان جنوبی نسبت به وزش باد شدید، بارش باران همراه با رعد و برق ، تشکیل مه در ارتفاعات و احتمال بارش تگرگ در برخی مناطق استان هشدار داد

هواشناسی خراسان جنوبی نسبت به وزش باد شدید، بارش باران همراه با رعد و برق ، تشکیل مه در ارتفاعات و احتمال بارش تگرگ در برخی مناطق استان هشدار داد.

  کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی از امروز تا اواسط این هفته با نفوذ تدریجی امواج ناپایدار به جو استان ، افزایش سرعت وزش باد، گردو خاک و افزایش ابر در منطقه پیش بینی می شود.

آقای نخعی با بیان اینکه از امشب بارش پراکنده باران در استان قابل پیش بینی است، افزود: با تقویت ناپایداریهای جوی از عصر یکشنبه تا روز سه شنبه برای استان، وزش باد شدید، بارش باران همراه با رعد و برق ، تشکیل مه  با احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات  پیش بینی شده است.

وی شدت بارشهای استان را برای روز دوشنبه عنوان کرد و گفت: بر این اساس در برخی مناطق همچون سرایان، فردوس، بشرویه، طبس ، خوسف  و بخشهایی از نهبندان ایجاد رواناب دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی از کاهش 5 تا 7 درجه ای دمای هوا به طور میانگین برای روز دوشنبه و صبح سه شنبه در استان خبرداد و افزود: امروز و امشب با تقویت زبانه های مرکز پرفشار ، دمای هوا در  استان روند کاهشی داشته و در روز دوشنبه و صبح سه شنبه این کاهش دما محسوس خواهد بود صمن اینکه به طور موقت فرداشب افزایش دما دراستان پیش بینی می شود.

آقای نخعی از کشاورزان، باغداران و گلخانه دارها خواست تا ضمن خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع، محصولات خود را همچون زرشک، جمع آوری کنند و  نسبت به تنظیم دما و رطوبت در سالنهای پرورشی، محافظت از پوشش گلخانه ها در برابر وزش باد شدید، انتقال کندوهای زنبور عسل به مناطق امن تمهیدات لازم را انجام دهند.

در شبانه روز گذشته سربیشه با دو درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین وطبس با 25 درجه سانتیگراد بالای صفرگرمترین شهر استان بودند.

تغییرات دمایی مرکزاستان در این مدت بین 11 و 21 درجه سانتیگراد بود که پیش بینی می شود امروز حداکثر دمای بیرجند بدون تغییر باشد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی