رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

هشدار قطعی آب آشامیدنی - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار قطعی آب آشامیدنی

alt

با توجه به کاهش حجم ذخیره مخازن آب شهر طبس و گزارش هواشناسی مبنی بر تداوم گرما، در صورت ادامه روند موجود، این شهر طی چند روز آینده با مشکل قطعی آب مواجه می‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب طبس گفت: باتوجه به گرمای هوا ، افزایش مصرف آب شرب و محدودیت آب‌ دهی منابع و چاه‌های طبس، این شهر با کمبود جدی آب مواجه است.

به گفته محمدزاده مقدم وی اقدامات تأمینی از قبیل چاه جدیدالحفر دشت اصفهک و تصفیه‌ خانه آب نهرین نیز تاکنون به نتیجه نرسیده است و این مسئله سبب شده که میزان مصرف آب از میزان تولید بیشتر و به دلیل کسری تولید، از ذخیره مخازن استفاده شود.

وی گفت: گرمای هوا در طبس به حدی است که در صورت قطعی یا جیره‌بندی آب، مردم با مشکل جدی مواجه می‌شوند و به همین دلیل امکان جیره‌بندی وجود ندارد و باید به هر نحو ممکن آب مورد نیاز تأمین شود.

محمدزاده مقدم افزود: صدور مجوز نصب پمپ روی چاه جدید الحفر این شهر و برق ‌رسانی و تجهیز آن، استفاده کامل از آب چاه قنات جوریز و همچنین قنات دشتغران و راه ‌اندازی تصفیه‌خانه نهرین و استفاده از دو نیم میلیون مترمکعب آب ذخیره پشت سد از جمله پیشنهادها برای جلوگیری از قطع آب شهر طبس است.

جهان ‌طلب معاون بهره ‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی نیز در مورد خطر قطعی و کمبود آب در شهر طبس هشدار داد و گفت: باتوجه به شرایط فعلی طبس، به طور قطع، این شهر در روزهای آینده با مشکل قطعی آب مواجه خواهد بود.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی