سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

هشدار تردد در محورهای نهبندان –زابل و نهبندان –شهداد

هشدار تردد در محورهای نهبندان –زابل و نهبندان –شهداد


اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در خصوص خودداری از تردد در محورهای نهبندان –زابل و نهبندان –شهداد هشدار داد .

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در اثر بارندگی شدید شب گذشته و جاری شدن سیلاب در شهرستان نهبندان ، محورهای نهبندان –زابل و نهبندان –شهداد دچار سل بردگی شده و حدود 2 متر از عرض این جاده ها را سیل تخریب کرده است .

آقای کریم پور افزود : سیلاب شب گذشته همچنین سبب تخریب بخشی از محورهای خوسف به سمت قلعه زری، خوسف به سمت ماژان، خوسف به سمت دیهوک ، قاین - زیرکوه و سه راهی روم به سمت فردوس شده است .

وی گفت: هم اکنون 140 راهدار با 700 دستگاه ماشین سبک، سنگین و نیمه سنگین در حال علامت گذاری قسمت های تخریب شده و بازگشایی جاده ها و پاک کردن گل و لای انباشت شده در محورها هستند .

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی به مردم توصیه کرد از هر گونه تردد غیر ضروری در جاده های این استان خودداری کنند.

خسارت وارد شده به محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی به علت ادامه داشتن بارندگی و سیلاب هنوز برآورد نشده است .

همچنین به گزارش مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی ، بارندگی های دیشب در بیشتر شهرستانهای استان به صورت رواناب جاری شده و خسارتی به منازل مسکونی وارد نکرده و تنها خسارات بارندگی دیشب باز هم در شهرستان نهبندان بوده است که تیمهای برآورد خسارت در منطقه حضور دارند اما به دلیل ادامه داشتن رواناب آبها و بارندگی ، قادر به برآورد خسارت نیستند .

برآورد خسارت سیلاب نهبندان از اواخر وقت امروز با پایان یافتن بارندگیها و سیلاب ، آغاز می شود .