جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

هزینه‎کرد حدود 3 میلیارد ریال اعتبار برای سوگواره بصیرت عاشورایی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

هزینه‎کرد حدود 3 میلیارد ریال اعتبار برای سوگواره بصیرت عاشورایی در استان

در راستای اجرای نیات واقفان و هزینه ‌های فرهنگی بقاع متبرکه 2 میلیارد و 191 میلیون و 200 هزار ریال در دهه نخست محرم برای سوگواره بصیرت عاشورایی در خراسان جنوبی هزینه شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی به تعداد جلسات عزاداری برگزار شده در سطح استان اشاره کرد و گفت: در مجموع در سطح استان 583 جلسه برگزار شد که از این تعداد 283 جلسه در بقاع متبرکه و 300 جلسه در حسینیه ‌ها، مساجد و تکایا بوده است.

حجت الاسلام گرایلی با بیان این ‌که در دهه نخست محرم 93 پایگاه در بقاع متبرکه و مساجد به اجرای برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی پرداختند، افزود: در مجموع 285 هزار و 120 نفر در این مراسمات حضور داشتند.

وی از فعالیت شش مبلغاعزامی از قم، 37 مبلغ بومی و 28 روحانی مستقر در بقاع متبرکه خبر داد و بیان داشت: همچنین در این مدت پنج خیمه معرفت، چهار محفل انس با قرآن کریم و 45 نمایشگاه فرهنگی در بقاع متبرکه دایر بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی تعداد وقف‌های منفعتی و انتفاعی در طول دهه نخست محرم در سال جاری را بیش از 25 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در دهه نخست محرم از محل اجرای نیات واقفان از 51 هئیت مذهبی به ارزش 190 میلیون ریال حمایت به عمل آمد.

گرایلی با بیان این‌ که در دهه نخست محرم در راستای اجرای نیات واقفان 55 هزار و 500 نفر به ارزش 592 میلیون ریال اطعام شدند، افزود: مجموع هزینه ‌های دهه نخست محرم از محل اجرای نیات واقفان 909 میلیون و 200 هزار ریال است.

وی با اشاره به این ‌که از محل فرهنگی بقاع 301 میلیون ریال در دهه نخست محرم هزینه شد، افزود: دسته‌ ها و هیئت ‌های عزاداری باید با شور و شعور بیشتر ضمن گرامیداشت دهه ‌های دوم، سوم و ماه صفر به عزاداری و سوگواری حسینی بپردازند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی