جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نیما شاهرخ شاهی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

نیما شاهرخ شاهی

« نیما شاهرخ شاهی » در ۱۷ مرداد ماه سال ۱۳۶۰ در تهران به دنیا آمده است .

فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران است . در خانواده تحصیل حرف اول را می زده برای همین فکر نمی کرده بازیگر شود . او با بازی در نقش امیرعلی در فیلم «مکس» ( سامان مقدم ، ۱۳۸۲) وارد عرصه سینما شد ..

او معتقد است حق پارک وی در جشنواره پایمال شد و در مورد حضورش بعد  از پارک‌ وی می گوید : « بعد از پارک‌ وی همه نقش‌هایی که قرار بود فیلم‌هایش در زمینه وحشت ساخته شود ، به من پیشنهاد شد . اما من نخواستم در یک نقش کلیشه شوم  »  . سه سال طول کشید تا با بازی در نقش اول فیلم « پارک وی » ( فریدون جیرانی ، ۱۳۸۵) بدرخشد . عاشق بازیگری است ولی منتظر نقش خوب می ماند و آرزویش کار با کارگردانان صاحب نام است . عاشق هیجان سینما و  فیلمهای ترسناک است و از بازی امین حیایی خوشش می آید .

اغلب در نقش های منفی حاضر شده و خود در این مورد می گوید : « سعی من همیشه این بوده که هر نقشی را متفاوت از دیگری بازی کنم ، مخصوصا اگر نقش منفی باشد . بعد از این که فیلمنامه را می‌خوانم ، اگر حس کنم که نقش ، نقش منفی است ، در ذهن خود آن را درجه‌بندی می‌کنم . هر نقش منفی برای من ۱۰ درجه دارد که بر حسب نقش میزان منفی بودن را در آن کاراکتر لحاظ می‌کنم . سعی و تلاشم این است که نقش‌های منفی‌ام هیچ کدام شبیه به هم نباشد . در نوع بازی‌ام به این مساله معتقدم که نقش حتی اگر منفی است ، باید جوری ساخته و پرداخته شود که تماشاگر مواقعی هم به او حق بدهد و پیش خودش بگوید شاید شرایط جوری بوده که فلان شخصیت مجبور شده این کار را بکند . من جای دفاع برای نقشم می‌گذارم ، چون از نقش‌های کاملا منفی با نمادهای خاص خیلی خوشم نمی‌آید . به همین دلیل است که مخاطب امروزی نقش یکدست سیاه با تمام عناصر منفی را دیگر نمی‌پذیرد ، چون یک نقش زمانی قابل باور است که مخاطب بتواند نمودی بیرونی و عینی برای آن پیدا کند . » .

نیما شاهرخ شاهی بازیگر سینما و تلویزیون علاوه بر بازیگری علاقه شدیدی به ورزش فوتبال دارد ، طوری که نیما در کنار سام درخشانی و کامبیز دیرباز بهترین بازیکن های تیم هنرمندان می باشند .

 از جمله فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی که او در آن ها به ایفای نقش پرداخته است می توان به « مکس » ( سال ۱۳۸۲) ، « پارک وی » ( سال ۱۳۸۵) ، « دایره زنگی » ( سال 1386 ) ، « مجنون لیلی » (سال ۱۳۸۶) ، « کیش و مات » ( سال ۱۳۸۷) ، « نقطه سر خط » (سال ۱۳۸۷) ، « بند آخر » ( سال  ۱۳۸۷) ، « شمس العماره » ( سال  ۱۳۸۸) ، « لج و لج‌بازی » ( سال ۱۳۸۸) ، « ناسپاس » ( سال ۱۳۸۸) ، « دموکراسی تو روز روشن » (سال ۱۳۸۸) ، « رفیق فابریک » ( سال ۱۳۸۹) ، « موج و صخره » ( سال ۱۳۸۹) « ملکوت » ( سال ۱۳۸۹)، « فاصله‌ها » ( سال 1389 ) ، « برزخ » ( سال ۱۳۸۹) ، « و اینک زندگی » ( سال ۱۳۸۹) ، « یکی از ما » ( سال ۱۳۸۹) ، « اخراجی ها۳ » ( سال ۱۳۸۹) ، « آخرین سرقت » ( سال ۱۳۸۹) ، « پایان‌نامه » (۱۳۸۹ سال ) ، «آینه‌های روبرو »( سال ۱۳۸۹) ، « بی‌انتها » ( سال ۱۳۸۹) ، « نفرین » ( سال ۱۳۸۹) ، « مصادره » ( سال  ۱۳۸۹) ، « تلفن همراه رئیس‌جمهور » ( سال ۱۳۹۰) ، « خودزنی » ( سال ۱۳۹۰) ، « گیرنده » ( سال ۱۳۹۰) ، « الاکلنگ » ( سال ۱۳۹۰) و « سفر به سینما » ( سال ۱۳۹۱) اشاره کرد .