جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

نیروی انسانی کارآمد، ظرفیت مطلوب فردوس - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروی انسانی کارآمد، ظرفیت مطلوب فردوس

نیروی انسانی کارآمد، ظرفیت مطلوب برای فردوس است.

سیدعلی‌اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی گفت: شهرستان فردوس چهره‌های برجسته دینی، علمی و فرهنگی زیادی دارد که این نیروی انسانی کارآمد ظرفیتی مطلوب و سرمایه‌ای عظیم برای فردوس است و باید از آن برای رشد و توسعه منطقه استفاده کرد.

سیدعلی‌اکبر پرویزی در همایش "روز فردوس" در سالن شهدای معلم این شهر افزود: همه کسانی که دل در گرو فردوس دارند باید برای توسعه و آبادانی آن تلاش کنند تا فردوس در همه صحنه‌ها و عرصه‌ها خوش بدرخشد.

وی با اشاره به اینکه همه مناطق کشور دچار چالش و مشکل است گفت: نیروی انسانی توانمند، خوش فکر و علاقه‌مند باید در فردوس حضور یابند و تلاش مضاعفی داشته باشند تا معایب و موانع را برطرف کنند.

سیدعلی‌اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی از اختصاص سه میلیارد تومان اعتبار به باند امداد و نجات فردوس خبر داد و یادآور شد: بیمارستان جدید فردوس نیز در حال تجهیز است و در دو ماه آینده به بهره‌ برداری می رسد.

محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با پیگیری انجام شده مجتمع فرهنگی هنری فردوس تجهیز می شود و در دهه فجر امسال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح می شود.

محمدرضا امیرحسنخانی افزود: جبهه هوای سرد در فروردین‌ به باغات پسته و در آذر به باغات انار فردوس خسارت زیادی وارد کرد که درخواست ما این است که با توجه به برخورد مناسب دولت با سرمازدگی باغات پرتقال و کیوی در شمال کشور، همان الگو برای خراسان جنوبی نیز در نظر گرفته و ابلاغ شود.

حجت الاسلام بابایی، امام جمعه فردوس نیز با اشاره به وجود هفت مرکز دانشگاهی و دو حوزه علمیه کارآمد و50  نفر روحانی در این شهرستان گفت: شهرستان فردوس در مسیر ترانزیت هفت استان مرکزی، جنوبی و غربی کشور قرار دارد و به پاس شخصیت‌های بزرگ علمی، دانشگاهی و حوزوی این شهرستان دارالمؤمنین نام گرفته است.

حجت الاسلام بابایی از استاندار خراسان جنوبی خواست تا مطالبات مردم شهرستان فردوس نظیر برطرف شدن موانع دانشگاه فنی ‌و مهندسی، اختصاص زمین مناسب به دانشگاههای در حال تأسیس یا در حال توسعه، ایجاد منطقه ویژه بندر خشک و نیز اختصاص سهم فردوس از 27 میلیارد تومان اعتبارات خشکسالی را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد.

در این مراسم که به مناسبت نود و یکمین سالگرد تأسیس شهرداری در فردوس و نامگذاری دهم آذر به نام "روز فردوس" برگزار شد، برنامه‌های متنوعی از جمله اجرای سرود، شعر و نمایش با لهجه محلی برگزار و از سه نفر از فعالان عرصه ورزش، فرهنگ و اقتصاد شهرستان فردوس تجلیل شد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی