رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

نو نوار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نو نوار

Loading the player...

تهیه کنندگی این برنامه را «امید واحدی فر» برعهده دارد . سایر عوامل گروه تولید نیز بدین شرح است:

کارگردان: امید واحدی فر

مجری : ایمان خوشحال

بازیگر: ابوالفضل نخعی زاده

تصویربرداران : محمد بهشتی، محمد مهربان، سعید رضایی

صدابردار : احسان جعفرزاده

تدوینگر : محمد باقر شاهد

در گذر ایام و سپری کردن لحظات زندگی، اوقاتی وجود دارد که خیلی خاص است و قدر ندانستن آنها سزاوار نیست. یکی از این لحظات، لحظه سال تحویل است که سرشار از خاطره های دور و نزدیک است. تحویل سال نو شبیه به سلام و خداحافظی است. سلامی که از یک شروع دوباره و دورهم بودن ‌های گرم و صمیمی خبر می‌دهد. شاید همین حال و هوای ویژه تحویل سال است که آن را محفل مناسبی برای حضور رسانه در میان اعضای خانواده می کند.

 شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات ویژه تحویل سال نو، ویژه برنامه ای با عنوان «نو نوار» را پیش بینی کرده که به صورت زنده و مستقیم از ساعت 12:00 روز دوشنبه (30 اسفند ماه 1395) تا ساعت 15:30 تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

رویکرد برنامه «ایجاد فضایی جذاب و القاء نشاط معنوی در لحظات پایان سال و آغاز سال جدید» است و از دو بخش زنده و ضبطی تشکیل شده است.

در بخش زنده مجری اصلی، محوریت اجرای برنامه را برعهده دارد و یک بازیگر در موقعیت های طنز ایجاد شده در برنامه زنده حضور یافته و به ایفای نقش می پردازد. علاوه بر مجری و بازیگر، مهمانان مختلفی همچون نخبه ورزشی، نخبه علمی، کارشناس میراث فرهنگی، کارشناس فرهنگ عامه، شاعر بومی، کارشناس مذهبی و مداح در برنامه حضور خواهند داشت. پیامک های دریافتی از مخاطبین با مناسبت "تحویل سال نو و سالی که گذشت" توسط مجری قرائت می شود. در فواصل برنامه، با خبرنگار مستقر در حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) ارتباط زنده برقرار خواهد شد. اجرای قطعات موسیقی زنده اعم از پاپ و سنتی با موضوع محوری "بهار" نیز از دیگر آیتم های بخش زنده می باشد.

در لابه لای بخش زنده، آیتم هایی متنوعی پخش خواهند شد که عبارتند از:

- آداب و رسوم: در این برنامه بخشی از آداب و رسوم مردم استان در ایام نــوروز پخش خواهد شد.

- دیدار با خانواده شهدا: در این آیتم که به صورت مستند گزارشی تولید می شود؛ مجریان برنامه به روستای سنوک شهرستان سربیشه رفته و با خانواده "شهید دهقانی" دیدار و گفتگو می کنند. لازم به ذکر است این شهید از ابتدای جنگ تحمیلی مفقودالاثر بوده و در سال 1395 شناسایی شده است.

- وصیت پدر و مادر: در این آیتم به سراغ چهره ای شاخص و تأثیرگذار رفته و از وصیت والدین و عمل به آن سؤال می شود.

- گزارش مردمی: سه بخش گزارش مردمی تولید و پخش خواهد شد.

- نماهنگ: با استفاده از تصاویر تولیدی با موضوع بهار تولید و پخش خواهد شد.

- از نگاه کودکان: چند کودک پیش دبستانی (6 تا 7 ساله) به همراه مربی خود به محل هایی از جمله: فرودگاه، واحدهای امدادی (آتش نشانی، پلیس و ...)، زایشگاه (هنگام تولد نوزادان با موضوع انتخاب نام و آرزو برای نوزادان) و بدرقه راهیان نور می روند.

- راهیان نور: در این بخش تصاویری از کاروان های راهیان نور در لحظه تحویل سال پخش خواهد شد و در صورت امکان ارتباط زنده نیز برقرار خواهد شد.

- دکلمه شعر امام رضا (ع): در ثانیه های پایانی سال 1395 دکلمه شعر امام رضا (ع) با صدای صابر خراسانی پخش خواهد شد.

- تصاویر مناطق گردشگری استان: تصاویر آرشیوی از مناطق گردشگری استان پخش خواهد شد.

- کلیپ اقتصاد مقاومتی: کلیپی از کلیه اقدامات مهمی که در راستای تحقق شعار سال در استان انجام شده (مانند افتتاح راه ها، کارخانه سیمان باقران، احداث بیمارستان رازی، برنامه های صدا و سیما و ...) در برنامه پخش خواهد شد.

- پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور محترم: به صورت زنده پخش خواهد شد.

- پیام نماینده محترم ولی فقیه در استان و پیام استاندار محترم: ضبط و پخش می شود.

- مصاحبه با امام جمعه محترم بیرجند: آیتمی پیرامون نوروز با ایشان ضبط و در برنامه پخش خواهد شد.

- مصاحبه: مصاحبه ای با رئیس پلیس راه استان درخصوص اطلاع رسانی و ارائه توصیه های لازم در خصوص طرح هایی همچون 10+ و ... ضبط و پخش می شود.

- آداب و رسوم مردم افغانستان در نوروز: آقای "مهدی محمودآبادی" احتمالاً در ایام نوروز در استان حضور دارند. از ایشان به عنوان مهمان برنامه استفاده شود تا درخصوص آداب و رسوم مردم افغانستان در نوروز صحبت کنند. همچنین در صورت امکان ایشان آیتم هایی در این خصوص تولید کنند تا در برنامه پخش شود.

سال تولید: 1395