رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

نو بهار - نمایش محتوای صدا

 

 

نو بهار

Loading the player...
نو بهار

 

ایام نوروز و تعطیلات عید فرصتی است مغتنم برای دور هم جمع شدن و سفر به دامن طبیعت ، به جای آوردن رسم ایرانی اسلامی صله رحم ، مسافرت و دید و بازدید نوروزی و ... .

و در این میان رادیو با ایجاد فضای مفرح و سرگرم کننده همراه با آموزش و اطلاع رسانی ، در جمع مخاطبین خود جایگاه ویژه ای دارد . از همین رو شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) نیز برای لحظات صبحگاهی ایام نوروز ویژه برنامه ای با عنوان « نو بهار » را تدارک دیده که به تعداد 12 برنامه 110 دقیقه ای ، از روز اول تا سیزدهم فروردین ماه ( به جز روز 4 فروردین ) به صورت زنده تولید و پخش خواهد شد .

رویکرد اصلی ویژه برنامه نو بهار « اطلاع رسانی نوروزی و پرداختن به مباحث فرهنگی و اجتماعی نوروز » است که البته وجه اطلاع رسانی آن غالب خواهد بود . بخش های مختلف برنامه بدین شرح است :

- مهمانانی از میان ورزشکاران ، هنرمندان ، مشاهیر ، مفاخر و ... به برنامه دعوت می­شوند و یا به صورت تلفنی با آن ها ارتباط برقرار می شود و به صورت کوتاه در مورد فعالیت­های آنان صحبت­ خواهد شد .

- در هر برنامه تعداد سه بخش نمایشی پیش بینی شده که دو بخش آن به صورت شاد و مفرح و یک بخش آن به صورت ریتمیک خواهد بود .

- به منظور تقویت جنبه اطلاع رسانی برنامه با پلیس راه ، هواشناسی ، هلال احمر ، میراث فرهنگی ، اورژانس 115 ، اوقاف ، ستاد تسهیلات سفر استان و ... ارتباطاتی برقرار شده و از تسهیلات نوروزی برای مسافران و مسائل ایمنی اطلاع رسانی می گردد .

- به منظور اطلاع رسانی از آماده باش شهرستان­های خراسان جنوبی برای پذیرایی از مسافران نوورزی ، ارتباط­ هایی با مسئولان آن شهرستان ها برقرار خواهد شد . همچنین با هدف معرفی جاذبه­ های گردشگری و فرهنگ مردم شهرستان ها با خبرنگاران شهرستانها و گزارشگران افتخاری نیز ارتباط برقرار خواهد شد .

- گزارش­ هایی شاد و با طراوت از مسافران نوروزی ، اماکن تفریحی و گردشگری ، جاذبه­ های توریستی و ... در سه بخش تولید و پخش خواهد شد .

- به منظور تقویت فضای معنوی برنامه ارتباط­ هایی با کاروان­ های راهیان نور برقرار می­شود .

- بخش کارشناسی فرهنگ مردم در خصوص نوروز در فرهنگ عامه مردم استان خراسان جنوبی خواهد بود .

- با محوریت تغذیه در سفر و رعایت نکات ایمنی در ایام مسافرت های نوروزی ، نکات بهداشتی و ایمنی توسط کارشناس مربوطه ارائه خواهد شد .

- ارتباط تلفنی با گزارشگران سایر استان های کشور برقرار می گردد و در مورد جاذبه­ های گردشگری و زیارتی استان ها و آمادگی آنها برای ایام نوروز اطلاع رسانی می­گردد .

- پخش موسیقی­ های نوروزی و تلفن ­ها و پیامک­ های مخاطبان نیز از جمله بخش های برنامه خواهد بود .

شما هم استانی های عزیز می توانید ویژه برنامه « نو بهار » را  در ساعت 10:00 صبح روزهای اول تا سیزدهم فروردین ماه ( به جز روز 4 فروردین ) ، به صورت زنده و مستقیم از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی شنونده باشید .

تاریخ تولید: 1394

 

تهیه کنندگان این ویژه برنامه « ملیحه کاوسی ، مسعود خسروی ، علی جعفری جم ، احمد حسینی مقدم و فرشته بهمن زاده » خواهند بود . سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از :

گویندگان : علی جویا ، مسعود حسنی ، سمیه تربتیان ، الهام نیک بین ، فرنود فولادی

نویسندگان : فاطمه حسینی فر ، منصوره عسگری ، سمیه محسنی نیک

گزارشگران : احمد حسینی مقدم ،  سید مهدی ابراهیمی ، مسعود خسروی ، فاطمه برهانی

صدابرداران : محمد حسین برهانی ،  نبی الله نبی پور  ، مهدی امیر ابادی زاده ، محسن خجسته

بازیگران بخش نمایشی : فرشته یهمن زاده ، زهرا کاووسی ، مهدی حقگو و ... .جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
هموطن نوروز تو پیروز باد / ای وطن هر روز تو نوروز... مینا ۱۳۹۴/۰۱/۹ ۱۴:۱۲

مینا
هموطن نوروز تو پیروز باد / ای وطن هر روز تو نوروز باد / بعد از این هر روز بهتر روز ما / جاودانه تا ابد نوروز ما . . . سال 1394 بر شما مبارک
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۹ ۱۴:۱۲