سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

نوید سرمایه گذاری ۷ هزار میلیارد تومان برای استان - نمایش محتوای خبر

 

 

نوید سرمایه گذاری ۷ هزار میلیارد تومان برای استان

استاندار

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز خراسان جنوبی، آقای ملانوری در دیدار با نخبگان و علمای اهل سنت و شیعه شهرستان درمیان نوید سرمایه گذاری ۷ هزار میلیارد تومان برای استانبه پیگیری‌های خود برای جذب سرمایه گذار دارای صلاحیت اشاره کرد و گفت: بنا به رایزنی‌هایی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد، طی تفاهم نامه‌ای که در حال انعقاد است، ۷ هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری خواهد شد.


وی گفت: تلاش می‌کنیم در قالب توزیع متوازن سرمایه گذاری ها، همه مناطق به نحو شایسته‌ای دیده شوند.


استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش گفت: خراسان جنوبی، با وجود ظرفیت‌هایی همچون گردشگری، ذخایر معدنی، محصولات کشاورزی، مرز، نیروی انسانی و.. که هر کدام به تنهایی پیشران توسعه است، در شمار استان‌های محروم کشور قرار دارد.

آقای ملانوری افزود: علما و نخبگان باید معمای محرومیت استان را با وجود ذخایر و ظرفیت‌های فراوان حل کنند.


وی گفت: این در حالی است که در خیلی از کشورها، بودجه عمومی فقط از بخش گردشگری تأمین می‌شود یا از طریق محصولات کشاورزی، درآمد‌های زیادی کسب می‌کنند.


استاندار مشکل اصلی در استان را، وجود شکاف‌هایی بین ظرفیت ها، رفع محرومیت و رفاه مردم دانست و افزود:هر کدام از ظرفیت‌ها به سهم خود، وضعیت مطلوبی دارند، اما چون جزیره‌ای عمل کرده و در کنار هم قرار نگرفته اند، نتوانسته اند به رفع محرومیت استان، کمک کنند.


آقای ملانوری افزود: استحصال درست، ایجاد واحد‌های فرآوری معدنی، اشتغال آفرینی و درآمدزایی برای مردم، راهکاری است که می‌تواند به انتفاع بیشتر از معادن بینجامد.