سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نونوار - نمایش محتوای صدا

 

 

نونوار

 

تهیه کنند گی   نونوار را « مسعود خسروی ، معصومه اسماعیل زاده  ،مهدی امیرآبادی ،احمد حسینی مقدم وتکتم اعتبار  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان: علی جویا،مسعود حسنی ،احمد حسینی مقدم ، سیده ساراموسوی والهام خزائلی

نویسنده  : منصوره عسکری وفاطمه حسینی فر

گزارشگر: فاطمه برهانی ،سیدمهدی ابراهیمی ،احمد حسینی مقدم وزهرا روزی

بهار فرصت مناسبی ست برای آموختن از طبیعت، برای نوشدن و شروعی دوباره، برای بهتر از گذشته بودن و امید داشتن به آینده ای بهتر .... .

در ایام فرخنده نوروز 1397 شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «نونوار» را تدارک دیده که از روز اول تا سیزدهم فرودین هر روز به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد تا ساعاتی شاد، سرگرم کننده و آموزنده را برای آنها به ارمغان آورد.

رویکرد اصلی ویژه برنامه های صبح و عصر نوروز «اطلاع رسانی و ایجاد لحظات شاد و مفرح» است که در ویژه برنامه صبحگاهی رویکرد «اطلاع رسانی» و در ویژه برنامه عصرگاهی رویکرد «تفریحی و سرگرمی» تقویت خواهد شد.

برنامه دارای یک گوینده آقا و یک گوینده خانم است و متن برنامه مبتنی بر توصیف فصل بهار، فضای مفـرح و شاد، معرفـی جاذبه های گردشگری و ... می باشد. آیتم های برنامه نیز بدین شرح است:

- گزارش : تعداد 3 گزارش شاد و با طراوت از مسافران نوروزی، اماکن تفریحی و گردشگری، جاذبه ­های توریستی و ... و ترجیحاً به صورت زنده تولید و در طول برنامه پخش خواهد شد.

- مهمان: در صورت امکان مهمانانی از ورزشکاران، هنرمندان، مشاهیر، مفاخر و ... به برنامه دعوت می شود و به صورت کوتاه در مورد فعالیتشان صحبت­ می کنند.

- نمایش : در هر برنامه تعداد 2 نمایش کوتاه شاد و مفرح تولید و پخش می شود.

- ارتباط با پلیس راه، هواشناسی، هلال احمر، میراث فرهنگی، اورژانس 115، اوقاف، ستاد اجرایی خدمات سفر استان و ... : به منظور افزایش بار اطلاع رسانی برنامه ارتباطاتی با این مراکز برقرار شده و از تسهیلات نوروزی برای مسافران و مسائل ایمنی اطلاع رسانی می گردد.

- ارتباط با فرمانداران و مسئولان ستادهای نوروزی در شهرستانهای استان : به منظور اطلاع رسانی از آماده باش شهرستان ­ها برای پذیرایی از مسافران نوورزی، ارتباط­ هایی (به صورت زنده) با مسئولان آن شهرستان برقرار می­شود.

- ارتباط با کاروان­های راهیان نور : به منظور تقویت فضای معنوی برنامه ارتباط ­هایی زنده با کاروان ­های راهیان نور برقرار می­شود.

- ارتباط با خبرنگاران شهرستانها و گزارشگران افتخاری: با هدف معرفی جاذبه­های گردشگری و فرهنگ مردم شهرستانها با خبرنگاران و گزارشگران افتخاری شهرستان های مختلف استان ارتباط برقرار می شود.

- کارشناسی فرهنگ مردم: بخش کارشناسی برنامه در خصوص "نوروز در فرهنگ عامه" است که به صورت ضبطی و در قطعات کوتاه تولید می شود.

-کارشناسی نکات بهداشتی و ایمنی: کارشناسی ضبطی در قطعات کوتاه و با محوریت تغذیه در سفر و رعایت نکات ایمنی در ایام مسافرت نوروزی تولید و پخش می شود.

- ارتباط با استان های دیگر : در این بخش ارتباط تلفنی استودیو به استودیو و یا ارتباط تلفنی با گزارشگران استان های دیگر برقرار شده و در مورد جاذبه­های گردشگری و زیارتی استان ها و آمادگی آنها برای ایام نوروز اطلاع رسانی می­گردد.

- ترانه و موسیقی : موسیقی­های نوروزی در سه ساختار سنتی، پاپ و محلی در برنامه وجود دارد.

- تلفن و پیامک : تلفن­ ها و پیامک ­های مخاطبان در برنامه پخش می­شود.

مدت زمان برنامه نونوار 120 دقیقه است و درایام نورز تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 18:00 شنونده  این برنامه باشید.

 

سال تولید: 1397