سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نوروز شو - نمایش محتوای صدا

 

 

نوروز شو

تهیه کنند گی  بهاری شو    را « معصومه اسماعیل زاده   ومهدی امیرآبادی » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان: علی جویا،مسعود حسنی ،احمد حسینی مقدم

نویسنده  : منصوره عسکری

گزارشگر: سیدمهدی ابراهیمی

 

رویکرد اصلی این برنامه «اطلاع رسانی و ایجاد لحظات شاد و مفرح» است که رویکرد «اطلاع رسانی» تقویت خواهد شد.

- برنامه دارای یک گوینده آقا یا خانم است و متن برنامه مبتنی بر توصیف فصل بهار، فضای مفـرح، معرفـی جاذبه های گردشگری و ... می باشد. آیتم های برنامه نیز بدین شرح است:

-آرم: با بهره گیری از موسیقی باطراوت .

- گزارش : تعداد 2 گزارش (ترجیحاً زنده) تولید و در طول برنامه پخش خواهد شد. گزارش­هایی شاد و با طراوت از مسافران نوروزی، اماکن تفریحی و گردشگری، جاذبه­های توریستی و ... .

- مهمان: مهمانانی از میان ورزشکاران، هنرمندان، شاعران، مشاهیر، مفاخر و ... به برنامه دعوت و یا به صورت تلفنی با آنها ارتباط برقرار میشود و به صورت کوتاه در مورد فعالیت های آنان صحبت­ خواهد شد.

- ارتباط با پلیس راه ، هواشناسی ، هلال احمر ، میراث فرهنگی ، اورژانس 115 ، اوقاف ، ستاد تسهیلات سفر و ... : به منظور افزایش بار اطلاع رسانی برنامه ارتباطاتی با این مراکز برقرار شده و از تسهیلات نوروزی برای مسافران و مسائل ایمنی اطلاع رسانی می گردد. به منظور پرهیز از موازی کاری و تکرار، ارتباط ها در ویژه برنامه های نیمروزی و عصرگاهی نوروز تقسیم می شود مگر در مواقع اضطراری که نیاز به اطلاع رسانی لحظه ای باشد.

- ارتباط با فرمانداران و مسئولان ستادهای نوروزی در شهرستانهای استان : به منظور اطلاع رسانی از آماده باش شهرستان­ها برای پذیرایی از مسافران نوورزی، ارتباط­هایی (به صورت زنده) با مسئولان آن شهرستان برقرار می­شود.

- ارتباط با کاروان­های راهیان نور : به منظور تقویت فضای معنوی برنامه ارتباط­هایی زنده با کاروان­های راهیان نور برقرار می­شود.

- ارتباط با خبرنگاران شهرستانها و گزارشگران افتخاری: با هدف معرفی جاذبه­های گردشگری و فرهنگ مردم شهرستانها ارتباط با خبرنگاران و گزارشگران افتخاری شهرستان های مختلف استان برقرار می شود. این بخش به صورت ضبطی تولید و پخش خواهد شد.

- کارشناسی فرهنگ مردم: بخش کارشناسی برنامه در خصوص نوروز در فرهنگ عامه است که به صورت ضبطی و در قطعات کوتاه تولید می شود.

- ارتباط با استان های دیگر : در این بخش ارتباط تلفنی استودیو به استودیو و یا ارتباط تلفنی با گزارشگران استان های دیگر برقرار شده و در مورد جاذبه­های گردشگری و زیارتی استان ها و آمادگی آنها برای ایام نوروز اطلاع رسانی می­گردد .

- ترانه و موسیقی : موسیقی­های نوروزی در سه ساختار سنتی، پاپ و محلی در برنامه پخش می شود.

- تلفن و پیامک : تلفن­ ها و پیامک ­های مخاطبان در برنامه پخش می­شود.

* در شب وفات حضرت زینب(س) (2 فروردین) و شب شهادت امام موسی کاظم (ع) (12 فروردین) ملاحظات پخش وموسیقی رعایت می گردد.

* به موضوع 12 فروردین به طور خاص از طریق کارشناسی وگزارش ومتن وبسته صوتی و...پرداخت می شود.

مدت زمان برنامه بهاری شو 90 دقیقه است و درایام نورز تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید این برنامه را در ساعت 21:00 شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1398