سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نهبندان، پایلوت اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

نهبندان، پایلوت اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی

نهبندان، پایلوت اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی


طرح های اقتصاد مقاومتی استان در شهرستان نهبندان به صورت پایلوت اجرا می شود

طرح های اقتصاد مقاومتی استان در شهرستان نهبندان به صورت پایلوت اجرا می شود.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی گفت: در هر استان یک شهرستان برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده که در خراسان جنوبی در شهرستان نهبندان این طرح ها تا پایان تیر اجرایی می شود.

دین پرست با اعلام آمادگی برای در اختیار گذاشتن مکانی از سوی شهرداریها ویژه فروش صنایع دستی استان در سراسر کشور گفت:خراسان جنوبی با وجود داشتن محصولاتی همچون زعفران باید بیش از پیش به سوی بسته بندی و فرآوری این محصول برود.

تلاش برای حل مشکلات با ایدرو و ایمیدرو در خصوص مشکلات فولاد قاین و ذغالسنگ طبس و همچنین شمش منیزیم موضوع دیگری بود که معاون وزیر کشور به آن پرداخت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور همچنین به برگزاری باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بهره برداری از 301 طرح اشاره کرد و افزود: در خراسان جنوبی ده طرح به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار هم با اشاره به مشکلات پیش آمده با ایدرو و ایمیدرو در واحدهایی همچون زغالسنگ طبس و فولاد قاین گفت: باید تکلیف فعالیت این دو سازمان برای این طرح ها هر چه سریعتر مشخص شود.

آقای مروج الشریعه با اشاره به جلسه با مسئولان ایدرو برای بررسی مشکلات ذغالسنگ طبس گفت: در این  جلسه مسئولان ایدرو از تصمیم خود برای اجرای 5 طرح با سرمایه گذاری 45 میلیارد تومانی و اشتغال 500 نفر از جمله ساخت مواد اولیه داروسازی در استان خبر دادند که هنوز زمان آغاز این طرح را مشخص نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه جذب سرمایه گذار  به یارانه حمل و نقل کالا و مواد اولیه نیاز داریم، گفت: ما از سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه ها در این زمینه می خواهیم مجوز استفاده از منابع استانی را به ما بدهند.

استاندار همچنین با اشاره به  درخواست خود برای تقسیم بندی استانها بر اساس شاخصی همچون مرزی بودن و محرومیت که درهمایش استانداران کشور مطرح کرده بود گفت: امروز خراسان جنوبی از لحاظ خشکسالی از بسیاری استانها وضع بدتری دارد که ما مکاتباتی را در این زمینه انجام داده ایم.

آقای مروج الشریعه به وجود سرمایه گذاری اروپایی ها  برای انتقال آب با 7 میلیارد دلار سرمایه اشاره کرد وافزود: این سرمایه گذار 8 ماه است که معطل مانده ولی امیدواریم با این سفر موضوع حل شود.

آقای مروج الشریعه با اشاره به تعطلیلی کارخانه شمش منیزیم فردوس گفت: باید مسئولان کشوری از اختیارات خود استنفاده کنند تا این کارخانه دورباره به تولید برگردد.

نبود کارشناس متخصص گمرک صنایع دستی، توسعه آبخیزداری ، عدم تفاوت سهمیه مرزنشینان در مقایسه با سایر استانها و غیر فعال بودن کارخانه قند قهستان نیز از جمله  سایر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.