جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

نمایش آخرین دستاورد‌های دفاعی منطقه پدافند هوایی شرق کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش آخرین دستاورد‌های دفاعی منطقه پدافند هوایی شرق کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه نمایش آخرین دستاورد‌های دفاعی منطقه پدافند هوایی شرق کشورپاسداشت خون شهدا و آشنایی جامعه هدف از جمله نوجوانان و جوانان با دستاورد‌های نظامی و رشته‌های تحصیلی دانشکده در مباحث نظامی است.
امیر ارسلان پرویز افزود: صفر تا صد تجهیزات این نمایشگاه بومی و به دست توانمند متخصصان داخلی پدافند و با همکاری صنعت و شرکت‌های دانش بنیان انجام شده است.
وی گفت: همه ساله در دهه فجر آخرین دستاورد‌های پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه پدافند هوایی شرق کشور به نمایش گذاشته می‌شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور همچنین گفت: این نمایشگاه شامل اتاق فرماندهی کنترل، پشتیبانی رزمی، خدمات درمانی و تجهیزات بومی پدافند است و در این نمایشگاه تجهیزات به روز نظامی و پدافند هوایی تا ۲۱ فروردین به نمایش گذاشته می‌شود.
امیر ارسلان پرویز با بیان اینکه آسمان ایران امن‌ترین آسمان غرب آسیاست گفت: منطقه پدافند هوایی شرق کشور هم با وجود گستردگی یکی از امن‌ترین آسمان هاست و در تمامی حوزه‌ها تا جایی به درجه بالایی از امنیت رسیدیم که صد‌ها کیلومتر فراتر از مرز‌های هوایی کشورمان را می‌توانیم رصد کنیم.
وی افزود: دشمنان ما می‌دانند که در همه حوزه‌ها و ماموریت‌های مختلف پدافند از جمله مرحله کشف به خودکفایی کامل در تجهیز و ساخت انواع رادار‌ها با تنوع فرکانسی و با برد‌های مختلف رسیده ایم.