سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نمایش « سیگار » - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش « سیگار »

Loading the player...
نمایش « سیگار »

به طور كلي دوران نوجواني ، دوراني پر كشمكش و اغلب دشوار در زندگي هر فردي است ؛ چرا كه این دوران تغييرات در رشد جسماني ، رواني ، شناختي و همچنين تغيير در الزامات اجتماعي است . کارشناسان معتقدند زمينه هاي انحراف و بزه اجتماعي به شكل بالقوه در نوجوانان وجود دارد و اگر چنانچه محيط براي آنان مساعد نباشد ، به انحراف كشيده مي شوند و در دام آسيب هاي اجتماعي نظير اعتياد گرفتار مي شوند . در این میان خانواده با داشتن اطلاعات کافی در مورد مسائل جامعه و شناخت صحیح از فرزندان خود می تواند اصلي‌ترين نقش را در تربيت فرزندان و جلوگیری از گرفتار شدن آنان در دام آسیب های اجتماعی و به ویژه اعتیاد ایفا نمایند .

از جمله وظایف شبکه استانی پرداختن به مسائل و مشکلات و اقتضائات مردم استان است . به همین سبب شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی ( خاوران ) نیز به منظور « فرهنگ سازی و آگاهسازی خانواده ها در امر پیشگیری از اعتیاد » ، از ساختار جذاب نمایش رادیویی استفاده نموده است .

نمایش رادیویی « سیگار » عنوان نمایشی کوتاه است که با موضوع « اعتیاد در نوجوانان » تولید شده است . در این نمایش داستان خانواده ای روایت می شود که فرزند نوجوانشان از طریق پسرخاله اش که سیگار می کشد در آستانه اعتیاد به سیگار قرار دارد ، اما با آگاهی والدین و اطلاع به موقع از این موضوع ، از گرفتار شدن فرزندانشان در دام اعتیاد پیشگیری می شود و تلاش می شود برای رهایی پسرخاله نیز اقدام شود و ... .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده این نمایش « مجتبی عربی » است . نویسندگی نمایش را « زهرا کاووسی » و صدابرداری آن را « سارا مختاری » بر عهده دارد . بازیگران نمایش عبارتند از : « فرشته بهمن زاده ، عقیله پاک ، ایمان بهروش » .جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
نمایشتون خوب و تامل برانگیز بود به ویژه برای پدر و... آزاده صفوی ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ ۰۷:۱۹

آزاده صفوی
نمایشتون خوب و تامل برانگیز بود به ویژه برای پدر و مادرها که روی کارهای فرزندانشون کنترل داشته باشند .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ ۰۷:۱۹