سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

نمایش «خون و خاک» - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش «خون و خاک»

Loading the player...
نمایش «خون و خاک»

«خون و خاک» نمایش تولیدی صدای خاوران است که به موضوع «نقش زنان در دوران دفاع مقدس و سختی ها و مقاومت آنان پس از آن دوران» می پردازد.

بی بی هاجر زنی حدوداً پنجاه ساله است که در یکی از روستاهای خراسان جنوبی زندگی می کند و به کار قالیبافی مشغول است. شوهر بی بی هاجر در حادثه رانندگی فوت کرده و او سالهاست همراه پسرش یوسف که به کار کشاورزی مشغول است؛ روزگار می گذرانند.

یک روز بی بی هاجر، نامه ای از خرمشهـر دریافت می کنند که دریافت آن نامـه، او را به همراه پسرش به خرمشهر می کشـاند.  بـرای یوسف جالب است که نامه ای از یک شهر دور، او و مادرش را به خرمشهر کشانده است. کنجکاوی های یوسف قبل و هنگام سفر نتیجه ای ندارد و بی بی به پسرش حرفی نمی زند.

بعد از ورود به خرمشهر، بی بی هاجر همراه یوسف به بنیاد شهید می روند. در بنیاد شهید یوسف متوجه واقعیت ماجرا می شود .....

 

نمایش رادیویی «خون و خاک» به موضوع «نقش زنان در دوران دفاع مقدس و سختی ها و مقاومت آنان پس از آن دوران» می پردازد. داستان این نمایش حول محور شخصیت زنی به نام «بی بی هاجر» است که در دوران دفاع مقدس به همراه شوهرش امدادگر بوده است.

این نمایش در یک قسمت 30 دقیقه ای، در شهریور ماه سال جاری در شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) تولید و پخش شده است.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی و صدابرداری نمایش «خون و خاک» را «هانیه پیرامی» و کارگردانی آن را «مهدی حقگو» بر عهده دارند. سایر عوامل تولید این نمایش عبارتند از:

نویسنده: سمیه محسنی نیک

بازیگران:  فرشته بهمن زاده، صادق نخعی، احمد حسینی مقدم، هادی رحیمی، بی بی فاطمه حسینی، مهدیه خسروی، مهدی حقگو

گوینده تیتراژ: مسعود حسنی