رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

نماز جمعه مهمترین پایگاه وحدت بخش و نمادی از عظمت مسلمانان - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه مهمترین پایگاه وحدت بخش و نمادی از عظمت مسلمانان

نماز جمعه مهمترین پایگاه وحدت بخش و نمادی از عظمت مسلمانان است.

حجت الاسلام تابعی، امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه گفت : نماز جمعه موجب تقویت همبستگی میان مردم و مسئولان می شود و تنها کانونی است که می توان منویات رهبری در باره اقتصاد مقاومتی و همچنین مطالبات مردم را بیان کرد و مسئولان را به اقدام و عمل برای توسعه و شکوفایی اقتصادی فرا خواند.

حجت الاسلام تابعی به محرومیتها و عقب ماندگی های چندین ساله خراسان جنوبی در حوزه صنعت،معدن،کشاورزی و راهها اشاره کرد و افزود:این استان تنها در دو شاخص بهداشت و آموزش عالی توسعه یافته است و انتظار مردم از مسئولان این است که به مطالبات آنان بیشتر توجه کنند.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین به عزل و نصب های مدیریتی اخیر اشاره کرد .

وی افزود: از استاندار می خواهیم در انتصاب مدیران جدید شاخص های انقلابی گری مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را مدنظر داشته باشد تا مدیری انقلابی، دغدغه مند و پیگیر مشکلات مردم روی کار بیاید.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین به کودتای نافرجام ترکیه اشاره کرد و افزود: اگر چه در پی این کودتا خیلی از کشورها سعی کردند به نوعی وانمود کنند که در این کودتا دخالتی نداشتند؛ اما آشکارا دست پلید استکبار و ایادی آن دیده می شود.

حجت الاسلام تابعی بحران کشمیر و شهادت یکی از رهبران مسلمان آن را ادامه تحرکات استکبار جهانی در سرکوب جنبش های مردمی و آزادی خواهانه دانست که مسلمانان نباید نسبت به این حوادث بی تفاوت باشند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی