جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

نماز جماعت ظهر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نماز جماعت ظهر

 

نماز ، برترين و بهترين عبادت نزد خدا به شمار مي آيد و چنين عبادت ممتازي ، آثار بي شماري براي دين و دنياي فرد و جامعه دارد و در این میان قران کریم و ائمه معصومین (ع) بر اقامه آن به صورت جماعت تاکید ویژه ای نموده اند .

راهنمايي و غفلت زدايي از وظايف اصلي رسانه ديني است . از اين روست که رسانه استانی ملي براي احياي فرهنگ ديني در همه ابعاد و به ویژه در موضوع نماز – که برترین عبادت هاست - سعی و تلاشی مضاعف دارد .

در همین راستا سیمای مرکز خراسان جنوبی اقدام به ضبط نمازهای جماعتی که در سطح استان اقامه می گردد ، نموده است و تولید تعداد 12 برنامه 10 دقیقه ای در دستور کار خود دارد . برنامه « نماز جماعت ظهر » به ضبط نمازهای جماعتی که در فضاهای مناسب و با حضور گسترده مردم برگزار می گردد ؛ اختصاص دارد . همچنین در هر مکان تصاویری از آمادگی مردم برای نماز مانند : تعطیلی کار ، وضو گرفتن ، حرکت به سمت مسجد ، آماده کردن مسجد ، ورود امام جماعت و ... نیز تهیه می گردد تا در هنگام پخش اذان ، با استفاده از تصاویر تولیدی ، تصویرگذاری مناسب صورت گیرد .

با توجه به اینکه در حال حاضر به دلیل شروع پخش شبکه استانی از ساعت 13 ، امکان پخش نماز جماعت ظهر وجود ندارد ؛ لذا این برنامه برای بهره برداری در سال های آتی و استفاده در باکس اذان ظهر ، تولید می گردد .

عوامل برنامه :

تهیه کننده و کارگردان: امید واحدی فر

دستیار تهیه کننده : حسن اکبری

تصویربرداران : حسن اکبری ، محمد امین زراعتکار ، محمد بهشتی

صدابردار : رضا محمددوست

نورپرداز : محمد عباسی

تدوینگر : امیر واحدی فر