رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

نقطه عطف - نمایش محتوای صدا

 

 

نقطه عطف

تهیه کنند گی  نقطه عطف را « مهدی امیر آبادی زاده  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : سمیه تربتیان   

نویسنده  : فاطمه حسینی فر

گزارشگر: سیدمهدی ابراهیمی

بی تردید هیچ دگرگونی و انقلابی بی ریشه و علت پدید نمی آید و بسترها و عواملی در شکل گیری آن مؤثر است. قیام 15 خرداد نیز جنبشی ماندگار و اثر گذار است و «نقطه عطفی» در کارنامه انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود. این قیام، سر آغاز تحوّلات و دگرگونی های شگفت آوری شد که به حق می توان از آن به عنوان «یوم اللّه» نام برد.

"نقطه عطف" ویژه برنامه ای است که به مناسبت سالروز قیام خونین 15 خرداد و با هدف "بازگویی وقایع تاریخ انقلاب در زمان قیام 15 خرداد، به عنوان بذر و نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران" تولید و پخش می شود. برنامه دارای یک گوینده خانم و یک گوینده آقا است که بر اساس متن برنامه و بداهه گویی، پیرامون موضوع قیام 15 خرداد صحبت می کنند.

سایر بخش های برنامه بدین شرح است:

- آرم برنامه: با بهره گیری از موسیقی متناسب با فضای برنامه تولید می شود.

- کارشناس: کارشناس برنامه به تبیین "ابعاد قیام 15 خرداد و نقش حضرت امام خمینی (ره) در آن دوران" می پردازد.

- شعرخوانی: از شاعران استان از جمله آقای "علی اکبر حسامی" دعوت می شود تا با حضور در برنامه به شعرخوانی در خصوص قیام 15 خرداد و رهبری حضرت امام خمینی (ره) به شعرخوانی بپردازند.

- نمایش کوتاه : دو نمایش کوتاه رادیویی، هر یک به مدت 6 دقیقه در برنامه پخش خواهد شد. (این نمایش ها، از نمایش های کوتاه تولیدی مرکز در سال جاری است).

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در بین مردم و اماکن مذهبی، به انعکاس مراسم و نظرات مردم در مورد قیام 15 خرداد می پردازد.

- ارتباط با سایر استانها: در صورت امکان با گزارشگر مرکز اراک ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد همچنین با گزارشگران مراکز مذهبی مانند قم و مشهد ارتباط تلفنی برقرار می شود تا از حال و هوای این شهرها اطلاع رسانی شود.

- ارتباط با گزارشگران شهرستان ها: با گزارشگران شهرستان های استان ارتباط برقرار شده و از برنامه های شهرستان ها در این مناسبت اطلاع رسانی می گردد.

- ارتباط با آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس: با "معاون محترم فرهنگی آستان امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع)" ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد و از حال و هوای معنوی آن شهر و برنامه های حرم اطلاع رسانی می شود.

- تلفن ها و پیامک ها: در طول برنامه از تلفن ها و پیامک های مخاطبان استفاده می شود.

- نوحه خوانی، مرثیه سرایی و موسیقی با کلام و بی کلام: متناسب با فضا و موضوع برنامه پخش خواهد شد.

مدت زمان برنامه نقطه عطف 120 دقیقه است و سه شنبه (15/3/97) تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 10:00صبح  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1397