رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

نقطه عطف - نمایش محتوای صدا

 

 

نقطه عطف

Loading the player...

«پانزدهم خرداد، نقطه عطفی است در تاریخ معاصر». یادگاری از پیوند معنوی توده های عظیم مردم کشور ما؛ واکنشی از احساس عمیق مذهبی ملت ایران؛ نمایشی از به پاخاستن مردمی که می خواستند ظلم و ستم را از بن بر کنند؛ تجسمی از تاریخ اسلام و درجه ای است برای سنجش فداکاری و از خود گذشتگی انسان هایی که به دنبال آرمان الهی حرکت می کنند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی به منظور «بازگویی تاریخ انقلاب در قیام 15 خرداد به عنوان بذر و نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران»، ویژه برنامه ای 2 ساعته را تولید و در ساعت 9 صبح روز شنبه (15 خرداد) به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد کرد.

این ویژه برنامه «نقطه عطف» نام دارد و توسط دو نفر گوینده مجری آقا و خانم اجرا می شود.

کارشناس برنامه به تبیین « ابعاد قیام 15 خرداد و نقش حضرت امام خمینی (ره) در آن دوران» خواهد پرداخت. گزارشگر برنامه نیز با حضور در جمع مردم و اماکن مذهبی به انعکاس مراسم و نظرات مردم در مورد قیام 15 خرداد می پردازد.

از تعدادی از شاعران استان دعوت می شود تا با حضور در برنامه، اشعار خود را در خصوص قیام 15 خرداد و رهبری حضرت امام خمینی (ره) قرائت نمایند.

با گزارشگران شهرستانهای مختلف استان ارتباط تلفنی برقرار و از برنامه های شهرستانها در این روز اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین با آستان مقدس حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس نیز ارتباط تلفنی برقرار و از حال و هوای معنوی آن شهر و برنامه های حرم اطلاع رسانی می شود.

با اماکن مذهبی همچون قم و مشهد ارتباط تلفنی برقرار می شود تا از حال و هوای این شهرها در این مناسبت اطلاع رسانی شود. در صورت امکان با مرکز اراک نیز ارتباط تلفنی برقرار می شود.

در طول برنامه از تلفن ها و پیامک های مخاطبان استفاده می شود.

نوحه خوانی و مرثیه سرایی و موسیقی با کلام و بی کلام نیز از دیگر بخش های این ویژه برنامه خواهد بود.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را «راضیه دیانت کار» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

- گویندگان: الهام نیک بین، فرنود فولادی

-گزارشگر: سیدمهدی ابراهیمی

- نویسنده: فاطمه حسینی فر